ZÁPISNÍK - ROK 2021

Domů
ukázky prací
cine kamera C100
kamera XF100
videokurz
film Atahualpa
blog o kamerách
zápisník_2021
zápisník 2020
zápisník 2019
zamyšlení 2018
Komentáře 2018 č.1
komentáře 2017 č.2
komentáře 2017 č.1
Komentáře 2016 č.2
Komentáře 2016 č.1
blog aneb zápisník 7
blog aneb zápisník 6
blog aneb zápisník 5
blog aneb zápisník 4
blog aneb zápisník 3
blog aneb zápisník 2
blog aneb zápisník 1
CP pro XHA1
 

      

Zápisník je vedený od ledna 2021.

Články se věnují různým tématům, které mě zajímají, aktuálním událostem, historickým tématům, společenským jevům a souvislostem mezi nimi, pocitům.

KRÉDO BLOGU:

Někdo tvrdí, že:"Pravda je to, co nám zbude, když vše ostatní prošustrujeme."

Jedinou obranou je důkladně porozumět vlastní historii, abychom se z ní poučili.

Ústava ČR zaručuje, že cenzura názorů je nepřípustná.

 

 

 

 

NOVINKY

 

 

 

VIRUS ODMÍTÁ USTOUPIT, COŽ BUDÍ POZORNOST.

JDE O NOVÉ MUTACE, NEBO NĚKDO VYPOUŠTÍ

NOVÉ KMENY VIRU? EVROPSKÁ UNIE CHYSTÁ

PROGRAM DIGITÁLNÍ IDENTITY (ID) OBČANŮ.

AKCELERUJÍ NOVÉ TECHNOLOGIE KONTROLU A OHLUPOVÁNÍ LIDÍ,

UBÍRÁ SE LIDSKÉ MYŠLENÍ KE SPOJENÍ S POČÍTAČI

A JAKÉ DŮSLEDKY TO VŠE MŮŽE ZPŮSOBIT?

 

14. 2. 2021

hlavní zdroje - zde a zde a zde,

plně dokončeno 2. 3. 2021

 

21. 2. Aktualizace "volně souvisejících odkazů" - zde.

27. 2.  Naprosto zásadní odkaz na 10min video s cz titulky o lidském myšlení - ZDE,

aktualizace o projevu A. Merkel o tom, že "všichni musí být očkovaní a mít covid pas".

28. 2. Odborně podložený názor na záměrný laboratorní původ covidu, interview zde.

 

 

motto

"Dívejte se a uvidíte: všichni se brzy staneme nepřáteli státu."

Komentář ústavního právníka Johna W. Whiteheada k situaci v USA,

kde se připravuje legislativa "proti domácímu terorismu".

Víc o tom v češtině s odkazy na zdroje zde.

 

 

Nejdřív k vývoji v USA.

Nejrůznější dohady, že prezident Trump přinese důkazy a stane se prezidentem, vzaly za své, když Nejvyšší soud USA se důkazy odmítnul zabývat. Můžeme si o tom myslet cokoliv, ale že došlo k vážnému zpochybnění regulérnosti voleb – především tímto postojem Nejvyššího soudu USA – je každému jasné.

Jak tento vývoj zhodnotit? Snad jen připomínkou kvality vyšetřování jiné zásadní události, útoků 11.září 2001. Nosné sloupy dvojčat byly roztaveny v Číně, bez testů na výbušniny, WTC7 nespadlo kvůli ohni, což se dozvídáme z universitního výzkumu dokončeného vloni (zde), aniž by o tom padla jen zmínka v hlavních médiích. Proč mne neudivuje, že mnoha svědectvími naznačené podvody se vůbec nedostaly před soud, aby bylo možné je vyšetřovat? Odpovědět si musíte sami, každý sám za sebe. Někdo věří, že veškerá kritika byla jen pomluvou, někdo tuší velké podvody.

Jenže bez vyšetřování, ať už 11.září nebo volebních podvodů, nelze očistit jméno Spojených států. Mým závěrem je tak dlouhodobě, že západ a hlavně Spojené státy ztratily morální kredit být vůdčí silou světa. Už jsou jen zemí, která prostě sleduje především své zájmy, a pod vedením Demokratů kráčí do propasti "rovnosti všeho a všech", a začíná to čistkami lidí s jinými názory (zde, zde a zde), víc o tomto prohlašování lidí s jinými názory "za domácí teroristy" – chystaný jakýsi zákon Patrioct Act 2.0, proti domácím "teroristům" – viz Tulsi Gabardová zde, viz Pat Buchanan zde.

USA kráčí do propasti rovnosti – rovnosti občanů s migranty (mají mít stejná práva, i volební), rovnosti pohlaví (proto chystaný zákaz používat v US Kongresu termín táta, máma, dědeček, babička, syn, dcera, prý to jsou příliš vyhraněné pojmy..., a současně povolit mužům prohlašovat se za ženy, zde), rovnost "těch co pracují" s těmi "co jsou placeni z veřejných peněz" i bez práce (to známe i z EU, kdy Soud v EU posvětil, že i lidé, kteří nikdy nepracovali v EU a neplatili si pojištění, mají nárok na soc. dávky, placené z peněz těch, co pracovali a pojistili se).

Smutný konec velkého snu, víc k vývoji v USA není třeba dodávat.

 

 

Co je nového s Covidem?

Dějí se velmi zvláštní věci.

Lidé byli schopni chápat, že vánoční rozvolnění přineslo jakýsi nárůst případů, ale ten měl začít po přijetí nových uzávěr, kdy byly zavřeny obchody a spol., jasně opadávat.

Počet vážných případů v nemocnicích se ale držel na asi 1150 skoro celý leden, pak poklesl na 950 případů (denní průměr), aby na začátku února vystoupal znovu na 1050 těžkých případů (*a koncem února dokonce na 1400 těžkých průběhů v nemocnicích).

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek k tomu prohlásil (zde):

"Ke stagnaci vlastně není objektivně důvod, protože opatření, která byla přijata po 26.prosinci, evidentně velmi prudce zabrala a velmi rychle, třeba během čtrnácti dnů, jsme viděli pokles mnoha rizikových parametrů.

Ale pak se to zastavilo, přestože opatření nikdo nezměnil.

Čísla (statistik) se zastavila na velmi vysoké úrovni, která tvoří nějaký odrazový bod.
Je to divné, protože to začalo ve chvíli, kdy snižování mělo pokračovat dál."

 

Naznačuje v článku jakési možnosti vysvětlení..., něco o lidech v Česku také zde.

Ale ANALÝZA kontaktů ukazuje stagnaci (lidé opatření dodržují) a proto je prý nárůst

důsledkem nového kmenu viru.

 

Chybějící pokles těžkých případů v nemocnicích, konec ledna 2021

(*aktuálně koncem února je těžkých případů v nemocnicích cca 1400).

 

Jenže se ozvala Soňa Peková na CNN Prima News

(zde nově přeformulované zbytky původního článku).

Soňa Peková říká, že měla pravdu, že virus SARS-CoV2 do Vánoc vymizí.

To, co na podzim i v zimě mezi námi kolovalo a koluje, jsou podle ní už jiné kmeny, jiné (corona)viry, které nejsou přímými mutacemi toho původního jarního SARS-CoV2 (*podobně jako jsou různé kmeny u chřipek či viróz, také se vždy očkuje na jiné nové kmeny).
 

Cituji (*a doplňuji):

"Zkusím to vysvětlit laicky, příkladem. Vezměte si psy:

‚Pes‘ je (*jako ten) virus a jednotlivá plemena, třeba německá doga, čuvač či kokršpaněl, jsou ‚kmeny‘ (*toho viru, např. skupiny coronavirů, zde skupiny psů a ne například koček). A ty kmeny mají svůj specifický mutační vzorec, podle něhož se poznají. Obrazně řečeno, na jaře jsme tu měli mírnějšího ‚čuvače‘, počátkem podzimu už ostřejšího ‚kokršpaněla‘, dnes se šíří ještě nebezpečnější ‚doga‘ (*naopak mutací jezevčíka by byl jezevčík například se špičatýma ušima, ale pořád kmen jezevčíků; doga ale není mutací jezevčíka, ale novým kmenem).

Britská varianta, která se tu už také vyskytuje a my ji kupříkladu identifikovali ve slánské nemocnici, se pozná podle specifických mutací, jež nese pouze tento kmen. I vnější projevy jsou jiné než u toho jarního viru. Častěji se přidružují zdravotní komplikace," popsala mikrobioložka pro Reflex s tím, že britský kmen by mohl být super-ostrý vlčák.

Podle ní
byla každá vlna způsobena jiným, novým virem a nemá nic do činění s tím jarním, ten vymizel. A britská mutace je už čtvrtým kmenem v pořadí.

"Jarní kmen byl první, zářijový druhý, prosincový třetí a nový, britský, je čtvrtý. Já bych to s nadsázkou skoro nazvala, že to na jaře byl SARS-CoV-2, v září SARS-CoV-3, v prosinci až dosud SARS-CoV-4. A britská mutace by se měla jmenovat SARS-CoV-5. Každá vlna se chová klinicky trošku jinak, virus má jiný genom, jiný program, podle něhož je napsán," upřesnila Peková.

 

No, já to chápu tak, jak to sama Soňa Peková závěrem shrnuje:

"Moje poselství se od jara nezměnilo: Najděte tu jeskyni, ze které to vylétá, zavřete ji, zavřete její zaměstnance i její management. Mně nikdo nevymluví, že ta mrcha či mrchy nejsou nějak uměle modifikované. Mnozí říkají, že se máme připravit na další pandemie. Panebože, v žádném případě. Tohle se nesmí stát precedentem."

 

Nevím, co bych ke slovům vědkyně, která se profesně zabývá přenosy virů ze zvířat na člověka desetiletí, měl ještě dodávat.

Podle ní je virus z laboratoře, tu laboratoř je třeba najít a zavřít její vedení.

 

Jedním z těch, kteří dokládají (*‘smoking gun’ evidence), že COVID unikl záměrně z laboratoře, je prof. Francis Boyle, respektovaný autor amerického zákona o biologických zbraních (Biological Weapons Anti-Terrorism Act).

Svůj názor na laboratorní původ covidu zveřejnil poprvé před rokem. Video s jeho rozhovorem se šířilo pouze přes alternativy, hlavní média o jeho odborné a podložené stanovisko nestála.

Zde jsou jmenovány tři konkrétní laboratoře, vyvíjející tři komponenty viru – Pneumonii SARS, posílení funkčnosti viru (např. vysoká nakažlivost před symptomy), a HIV složka působící na imunitní systém lidí. Jsou zde jmenovány státy a vlády, které tato zařízení kryjí a odmítají je uzavřít (jak navrhuje i Soňa Peková). Podle těch vlád to musí být z přírody, jinak by totiž tito lidé šli sedět, proto nemohou připustit tuto reálnou verzi příběhu. Žádný výzkum ale dosud nenalezl v přírodě u zvířat tento virus, takže kde asi vznikl? A jak je možné, že očkovací látka proti Covidu byla vyvíjena už před nákazou - zde?

Podle jeho názoru byla jak prasečí chřipka tak SARS laboratorního původu. Už v roce 2015 varoval před laboratořemi, které vyvíjejí a skladují biologické zbraně (nebezpečné patogeny).

Dle jeho informací přibližně 13 tisíc vědců "smrti" pracuje ve 400 takových nebezpečných laboratořích. V nich vědci viry a další patogeny vylepšují, aby se rychleji šířily, byly více nakažlivé, aby byly smrtelnější, aby se mohly přenášet aerosolem /vzduchem/ na člověka.
Vyvíjí nové kmeny, které budou rezistentní k vakcínám. Např. Dr. Kawaoka (který "oživil" virus španělské chřipky pro potřeby Pentagonu) našel způsob, jak zvýšit toxicitu chřipkového viru dvěstěkrát.

In this interview, the author of the US Biowarfare Act, Professor Francis Boyle, uncovers four separate studies which he claims confirm as ‘smoking gun’ evidence the Wuhan coronavirus, now known as COVID-19, was in fact weaponized.

...

Josh Mitteldorf, PhD (zde, zde 2.část)

Genom má alespoň 4 úpravy "ziskové" gain of function ve srovnání se svým předkem (netopýřím virem). Mutace ziskové funkce jsou ve srovnání se ztrátou funkce vzácné...

Asi čtvrtina genomu nevypadá jako koronavirus a musela vzniknout genetickou rekombinací. Rekombinovaná část se podobá HIV. V přírodě se rekombinace virových genomů vyskytují, ale je obtížné ji zde vysvětlit, protože HIV je křehký virus, který nemůže přežít mimo lidskou krev. Jak by se dostal do viru netopýra?

COVID má některé patologické účinky, které u koronaviru dosud nebyly pozorovány, včetně napadání GI traktu a stěn tepen. Existují zprávy, že letalita viru pochází z jeho útoku na hemoglobin, na červené krvinky, které přenášejí kyslík.

...

Tvrzení, že tyto čtyři vložené úseky vypadají podezřele jako HIV, bylo považováno za vratké, ale dnes je podpořeno posudkem francouzského nositele Nobelovy ceny.

V roce 2008 získal Dr. Luc Montagnier Nobelovu cenu za medicínu za objev viru HIV, který způsobuje AIDS (objev učinil o mnoho let dříve). V tomto rozhlasovém rozhovoru (ve francouzštině) vyjadřuje své přesvědčení, že genom SARS-CoV2 ukazuje na laboratorní původ.

 

...

 

Jiné rozumné vysvětlení pro lednový "nepokles" statistik, než má Soňa Peková a další, osobně také nemám. A podle analýzy dat kontaktů v ČR lidé opatření dodržují, na vině jsou tak spíš tyto záhadně rozšiřované nové kmeny coronavirů SARS-Cov-X.

Například skoro každý den chodím do práce, jezdím osobně MHD s chirurgickou rouškou, každý kolem mne roušku má (v MHD i v práci), a v práci nemáme masivní nárůsty infekce, i když u nás jede závodní jídelna. Znám mnoho lidí, co covid nemoc prodělali a uzdravili se v drtivé většině bez pobytu v nemocnici, ale tito lidé nepocházejí od nás z práce (nakazili se někde jinde). Znám i pár starších lidí, kteří na covid zemřeli.

Je na zvážení, zda například nemocnice Cheb a podobné malé špitály nejsou plné také z různých komerčních důvodů, v Chebu se jednak často nechají operovat Němci, protože je to levnější než u nich, a managment nemocnice na tomto rád vydělává. A za druhé blízkost Německa odvádí lékaře a sestry z tohoto relativně chudého kraje za lepšími výdělky v blízkém Německu, rušila se zde proto celá lůžková oddělení (víc o tom aktuálně zde).

Takže ta data o vytíženosti nemocnic jsou velikou otázkou (podrobně o tomto zde).

A stále platí prohlášení Angely Merkel, viz blog 2020, kdy už na počátku prohlásila, že covidem se infikuje asi 70% populace, jen malé procento z těchto lidí ale bude mít vážné obtíže. Takže opravdu nelze najít neagresivní, levný, rychlý a spolehlivý test na covid?

Aby se mohly otevřít nejen obchody, ale i divadla, kina a koncertní sály?

Stále si myslím, že polovinou covid problémů je BYZNYS vybraných lidí (viz nově ZDE), jinak by tu dávno takový test byl. Doporučím i text katolíka Radomíra Malého o "podvodné pandemii", je velmi konkrétní, zde.

 

Aktuální prohlášení pana Prymuly o certifikačních průkazech testovaných, očkovaných a těch co nemoc Covid prodělali je také vysoce výmluvné, viz CNN Prima News zde:

Vláda musí podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly do budoucna zvažovat, jak označit občany, kteří už se nechali očkovat koronavirovou vakcínou. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové, kde navrhl, že by se lidé mohli prokazovat papírem či čipem.

Podle Romana Prymuly se v podstatě uvažuje v EU o třech různých certifikátech, které budou mít buď papírovou podobu, nebo se bude jednat o mobilní aplikace v telefonech, anebo dokonce o čipy, ve kterých bude očkovací, testovací a epidemiologický status trvale zaznamenán.

 

EU parlament ale v rezoluci 2361, v bodu usnesení 7.3.1., na svém zasedání 27.1. 2021 odmítnul diskriminaci neočkovaných občanů:

7.3.1. - ensure that citizens are informed that the vaccination is NOT mandatory and that no one is politically, socially, or otherwise pressured to get themselves vaccinated, if they do not wish to do so themselves.

7.3.1 - zajistit, aby občané byli informováni o tom, že očkování NENÍ povinné a že na nikoho není politicky, společensky ani jinak vyvíjen nátlak, aby se nechal očkovat, pokud si to sami nepřejí.

- u pouze experimentálně schválených vakcín to totiž v právním státě ani jinak není možné.

 

Základní otázkou mnoha lidí se tak nově stalo toto:

"BUDE PLATIT, ŽE PRO PROOČKOVÁNÍ ASI 60-70% POPULACE VIRUS SARS-CoV2

USTOUPÍ A VŠE SE VRÁTÍ DO NORMÁLNÍHO STAVU (PLNÝCH OBČANSKÝCH SVOBOD),

 

NEBO SE NOVÉ KMENY VIRU BUDOU NEUSTÁLE PODIVNĚ (VIZ FAUCI) MNOŽIT

A OČKOVÁNÍ PODOBNĚ JAKO U CHŘIPKY

BUDE OPAKOVANĚ VYNUCOVÁNO OMEZOVÁNÍM SVOBOD OBČANŮ (IZRAEL ZDE)?

 

JE MOŽNÉ, ŽE TOTO UŽ NIKDY NESKONČÍ?"

 

- Angela Merkel dala po setkání s vůdci G7 zemí odpověď (19.2.2021, reuters, ZDE):

Skončí to prý, "...až budou naočkování VŠICHNI lidé".

(Novináři to upravili na "skončí to, až bude naočkován celý svět", viz nadpis reuters.)

 

Jenže je vůbec možné, aby všichni lidé byli naočkovaní (to nelze reálně provést už kvůli různým zdravotním komplikacím, nejen kvůli osobním názorům)?

A proč A. Merkel změnila původní vizi odborníků, že stačí proočkovat asi 60-70% populace,

když nyní nově prohlásila, že očkování a logicky i covid pasy budou nutné pro všechny?

 

Zavání to totalitou.

 

 

 

 

A na závěr co je nového v Evropě?

Alternativa hlasá (anglicky obsáhleji zde, česky stručněji zde), že:

"...coronavirus je uměle vytvořený (nyní už tedy reálný) problém (*viz výše i Soňa Peková), který má za cíl vytvoření "digitálního nevolnictví, ze kterého má mít prospěch pouze malá skupina nadnárodních pracháčů".

O tom, že nemusí mluvit do větru, svědčí nejen čistky a další projevy "kulturní revoluce" nejen v USA, viz úvod tohoto blogu, ale i další signál.

 

Německo přijalo agendu digitální identity občanů - ZDE.

Agenda ID2020 was designed by Bill Gates as part of the “vaccination package”. It is backed by the Rockefeller Foundation, Accenture, the WEF and GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunization, now simply called the Vaccine Alliance), also a Gates creation (2001), with HQ in Geneva, Switzerland.

GAVI is located next door to the WHO.
GAVI is called a public private partnership,

The public part being WHO, plus a number of developing countries;

The private partners are, of course a series of pharmaceutical companies, i. e. Johnson & Johnson, GlaxoSmithKline, Merck & Co. … and the Bill and Melinda Gates Foundation.

 

Co to prakticky má znamenat?

Dalším prvkem "digitálního nevolnictví" má být kromě "chytré domácnosti" 5G sítě (co vás automaticky napráská, že pijete moc piva, jíte moc masa, málo navštěvujete stránky progresivní levice EU a příliš čtete nepovolené myšlenky, atd...) také ID občana, digitální identita občana.

Takový předstupeň čínského systému občanských kreditů.

Digitální databáze má zahrnovat všechny dostupné informace o každém občanovi.

Zdravotní (vč. očkování), ze státní správy (jaké např. platíte daně), cokoliv...

Pokud k tomu přidáte digitální měnu či plánovaný občanský příjem pro lidi bez práce, což má být důsledek automatizace s prvky umělé inteligence (Průmyslová revoluce 4.0), pak lze zlikvidovat kritiky snadno – vypnete jim či snížíte občanský příjem, získají povolení k pohybu jen na nákup, do práce a domů (EU nadšeně hovoří o tom, že covid pasy budou skvělým nástrojem i po skončení pandemie!!), případně budete vygumováni (cancelováni) ze soc. sítí (aktuálně EU zesiluje dohled nad sítěmi), bude vám znemožněno používat platební karty (cokoliv hradit na netu) atd.

 

Pracovně se tomu říká digitální nevolnictví, ale mluvil o tom již Carroll Quigley v 60.letech, na Georgetown universitě v USA, viz jeho kniha Tragedy and Hope, ze které jsem citoval obsáhlé pasáže v BONUSU č.1 (viz spodek této stránky).

Carroll Quigley, Tragedy and Hope, r.1966.

Cituji, str.324:

The powers of financial capitalism had another far-reaching aim, nothing less than to create a world system of financial control in private hands able to dominate the political system of each country and the economy of the world as a whole.

This system was to be controlled in a feudalist fashion by the central banks of the world acting in concert, by secret agreements arrived at in frequent private meetings and conferences.

 

"Tento systém kontroly světové ekonomiky jako celku je řízen z pozadí (podrobnosti viz delší citace v Bonusu č.1 níž) a je v soukromých rukou, má dominovat politice každé země, bude řízen ve feudálním stylu."

Neposlušné vlády budou čelit finančním krizím, což způsobí předčasné volby, viz Mário Draghi nyní v Itálii, to už je opravdu fraška (víc o tomto aktuálně česky zde). Itálie získává 240mld euro ze 750mld euro EU společných a nezákonných dluhopisů, Mário Draghi byl dlouholetým členem Goldman Sachs, pak byl v čele ECB, o které víme, že vznikla z Monetárního institutu Basilejské banky mezinárodní výměny, kterou tak pěkně popisuje Quigley (viz opět Bonus č.1 níž). Tato veliká loutka má dohlédnout, aby Itálie za tento ohromný úplatek nevystoupila z eurozóny, což by vysoce pravděpodobně podkopalo projekt jednotného superstátu EU, což je hlavním cílem lidí v pozadí. Odchod třetí největší ekonomiky z EU eurozóny by EU definitivně položil; nový italský ministerský předseda je zdá se opět člověk na svém místě (jako Mnuchin v USA, který by nikdy nepřipustil reformu Fedu, US centrální banky, víc o tom opět Quigley a nebo zápisník 2018 část první, zásadní článek o tom proč a jak vznikají ekonomické krize).

Takže termín "digitální nevolnictví" je zcela na místě.

 

Závěr

Ať už vidíme podivně negativní vývoj v covid šlamastice, nebo v otázce progresivních utopických anarchistů, kteří za peníze multi-miliardářů plánují (hodně naivně) rovnost všech a ve všem (odkaz francouzské revoluce, jenž bude zneužit k nastolení vlády mocných, jen co tito anarchisté a migranti rozbijí národní státy přelidněné planety, jak předpověděl doc. Valenčík v r.1994 ve své knize Lidé, ještě máte rozum), ať sledujeme USA či Evropskou Unii, finanční otázky (aktuálně česky např. zde) či novou vlnu propouštění lidí "s nepatřičnými názory", nebo dokonce šílenství "mužů, kteří se prohlásí za ženy" a budou sportovat a převlékat se s dívkami a ženami v jejich šatnách, a brát jim vítězství v soutěžích, vidíme všude posun k negativním trendům.

Blbost světu vládne, široce podporována hlavními médii.

 

 

Znalost historie nám pomáhá vzdorovat těmto pravidelně se vracejícím utopiím,

ovšem zdá se, že hlavními "akcelerátory lidské hlouposti"

se dnes stávají technologie v rukou multi-miliardářů.

 

Naprosto zásadní odkaz na 10min video s cz titulky o lidském myšlení - ZDE.

Před dvěma sty miliony let se u našich savčích předků vyvinula nová část mozku: mozková kůra (kortex).

Tento kus tkáně o velikosti poštovní známky vyrostl na povrchu (kolem) mozku o velikosti vlašského ořechu a je klíčem k tomu, čím se lidstvo stalo.

Futurista Ray Kurzweil navrhuje, abychom se připravili na další velký skok ve výkonnosti mozku, jakmile se dostaneme k výpočetní síle v cloudu.

Stručně ve videu s českými titulky vysvětluje, jak funguje mysl (kniha zde), a že savci získali dík velkému vymírání před asi 65mil let nové postavení rozvojem právě kortexu, kůry mozkové.

Kůra mozková se zvrásnila záhyby, aby navýšila svůj povrch (kvantitu), obklopující původní savčí mozek. Přibyla řeč, časem i abstraktní myšlení (například rozpoznání ironie, hodnocení krásy, apod., víc viz video v odkazu výše) v předních částech kortexu (proto lidé mají vysoké čelo, narozdíl od svých předchůdců).

"Co by se stalo, pokud bychom získali možnost propojit mozek s počítači?

Nastala by podobná vývojová "revoluce" (a možná nepředvídatelná exponenciální Singularita vývoje, viz autorova kniha zde), jako před 65miliony let?"

 

- Ptá se autor..., víc viz naprosto zásadní video výše.

 

Víte například o výzkumu NEURALIK.com, kde 10.000 elektrod zavedených do mozku člověka má vytvořit rozhraní (interface) pro spolupráci mozku a počítačů?

Představil to Elon Musk (*ale strašně u toho zadrhává, blbě se to poslouchá) - ZDE.

Leze to z něj jak z chlupaté deky.

 

...

 

Ovšem znáte můj názor - my nejsme NAD přírodou, planetou či vesmírem, jsme součástí velmi úzce propojeného biologicko-chemického "systému života" (přírody).

Co uděláme přírodě, živé i neživé, to se časem projeví i na nás, lidech.

Proto se musíme snažit hlouposti vzdorovat, jakkoliv se to zdá nemožné,

to i aktivistickým hlupákům nebo utopistům v Bruseli či hlavních médiích,

co papouškují své polopravdy.

 

Proto to nevzdávejte, pomáhejte přírodě, pracujte proti přelidnění, ale chraňte své státy, jako "domácí základnu" pro přežití krizí. V první velké krizi se EU rozpadne, protože je to jen "loutkový projekt" nadnárodních pracháčů, což je vidět od 11.září, války v Iráku 2003 a dalších color revolucí, od války v Gruzii a od puče na Ukrajině, všude se vedení EU chová hloupě, nesystémově, proti svým zájmům (evropským zájmům), je to "lakovna", falešný projekt kontroly společnosti.

Je třeba se vrátit před Lisabon (předělanou ústavu EU), jak píše pan Vondruška zde.

Jinak skončíme jako občané v naprosté zádeli (zde):

"Vývojáři přišli s řešením pro Dány, kteří chtějí mít jistotu, že se milostnými hrátkami nezprotiví nedávnému zpřísnění právní definice dobrovolného sexu. Mobilní aplikace iConsent umožňuje zaregistrovat zamýšleného partnera a odkliknout mu souhlas s aktem. Jeden souhlas platí 24 hodin a vztahuje se na jednu soulož. Dánům to však není po chuti, žena či muž si přece svůj souhlas mohou rozmyslet kdykoliv, i během milování. Česká aktivistka podtrhuje, že 'úřad' do postele prostě nepatří, je to celé hyper-korektní nesmysl."

- Jsou to idioti, tito lidé, to je snad už naprosto jasné, proto se braňte.

 

 

Z online výuky nejmenované české školy - aktivistický test pro obranu před "falešnými zprávami", který vyplňují děti po absolvování školení - Valentinka je "vzorná", nevěří LIDEM OKOLO MĚ, ale věří novinám a rádiu.

Lidé okolo mě, to jsou ale nejen kamarádi, ale i rodiče, dědeček a babička, strýc či teta. Ale ty EU nepodporuje, psal jsem o tom na mých blozích už vícekrát. Osobně jsem viděl a slyšel český pořad pro děti, kde je autoři nabádali, "aby pravdu NEHLEDALI(!!), že to je strašně nebezpečné v sítích plných falše. Pravdu prý najdou na serverech Evropské unie." Kdyby se vám zdálo, že toto už je za hranicí rozumu, tak se vám to nezdá. Pravdu musíme vždy hledat, protože když uvěříme jedinému zdroji, pak se snadno může stát, že se ho zmocní někdo proradný, a snadno nás oblbne. Takže děti - pravdu vždy musíte hledat a nikdy ne jinak, jakkoliv je to obtížné. Jediná místa, kde se ji určitě nedozvíte, jsou aktuální zprávy hlavních médií, to je historicky doložený fakt. Takže Valentinko, máš to za čistou kuli (pětku), bohužel. A nezapomínej na knihy slavných US akademiků, jako byl např. prof.Carroll Quigley, prof.Anthony C. Sutton, Edward Griffin a mnozí další (a rozhodně nečti pseudo-analýzy, viz aktuálně česky o "konspirátorech" zde, tento autor vážené US akademiky opravdu nestudoval).

 

Braňte se, už včera bylo pozdě. A pochybuji, že vám v tom pomohou takoví lidé,

jako jsou Piráti u nás či Demokraté v USA.

Upřímně si myslím, že pomoct občanům neměl ale v úmyslu ani Donald Trump,

jen trochu měnil priority od globalistů (odmítnul TTIP a global pakty pro migraci),

ale jinak nic zásadního dělat nemohl, viz jeho ministr financí Mnuchin

a články o něm na mém zápisníku 2016 (viz menu nahoře).

Já jsem výsledky Trumpa bohužel překvapen nebyl, on byl zoufalou volbou zoufalých lidí, mučedníka z něj udělali až ti idioti z hlavních médií, kteří se ho snažili nezákonně umlčet smyšlenou Russiagate a pak fraško-impíčmenty a masírkou po smrti černocha Floyda "o bílém systémovém rasismu" zde (detaily nově i zde), což byla pouhá záminka pro ničení hlavních symbolů dříve plně svobodných Spojených států. A často přitom i lhali, víc o tom nově zde. Volby v USA měli soudci nechat řádně vyšetřit, protože indícií, že zde byly masivní podvody, bylo dostatek (zde jeden souhrn). A po tomto odmítnutí se tím vůbec zabývat budou žít tyto indície už navždy svým životem.

Jinak jsou to opravdu idioti, i ti propagátoři rádoby-rovnosti v USA:

- copak lze odvolat někoho, kdo už není ve funkci?

Nyní toto potvrdil i zásadní muž Republikánů, pan McConnell, zde.

 

Pokud nebudou podvody od doby r.2001, přes různé války, až dnes k původu viru řádně vyšetřeny, můžeme se dočkat veliké krize a války, které budou stejně falešně odůvodněny. Vždy lze přece nalézt nějaké ty záhadné odstřelovače, neznámé teroristy, tu jedinou "správnou" laboratoř, co může za nákazu. Hlavně se zadlužme u těch správných lidí a nepátrejme po pravdě, to vše jsou jistě jen falešné zprávy, nám můžete věřit, říkají tito "andělé", co se tajně slézají už od 60.let na setkáních, o kterých se nesmí informovat.

 

Tak se opatrujte.

Historie a zdravý rozum jsou na vaší straně.

 

 

Napsal Pavel Sedlák

jako svůj osobní názor na aktuální události.

 

 

Volně související odkazy:

 

Paul Craig Roberts / The Saker

14. 2. 2021

Už nějaký ten rok poukazuji na to, že kremelská politika zdrženlivosti a sebeovládání vůči západním provokacím provokuje další a další provokace, čímž se stává politikou nebezpečnou...

Nuže, nyní se zdá, že Kreml konečně tuto svoji sebedestrukční politiku zavrhl a nahradil ji otevřenou řečí, která vůči nekompetentnímu Západu nepostrádá dokonce ani prvky pohrdání.

Na tiskové konferenci, uskutečněné na závěr nedávného jednání viceprezidenta Evropské komise Borrela s ruským ministrem zahraničí Lavrovem, vyjádřil ruský ministr na adresu EU tuto ostrou výtku:

"Začínáme vycházet z předpokladu, že EU není spolehlivým partnerem."

Rusko hrozí přerušením vztahů s EU, pokud by EU opět na něj uvalila sankce, víc ZDE.

(Tiskovka měla v EU zajímavou dohru, víc o tom česky ZDE, další popis zde.)

 

The Saker

The EU has a major problem: it is run by a comprador class which is entirely dependent on the United States. Okay, that by itself is not the problem I am referring to. The problem I am referring to is one we could call the problem of the decapitated chicken: a decapitated chicken can run without a head, but it sure does not know where it is running or why. This happens to all comprador classes when their beloved masters suddenly vanish.

 

 

Time Magazine Admits Dirty Tricks Engineered Biden into Office Over Trump

by Stephen Lendman, 9.2.2021

In 1991, master spider/trilateralist
David Rockefeller thanked the "Washington Post, The New York Times, Time Magazine and other great publications whose directors have attended our meetings and respected their promises of discretion for almost forty years," adding:

"It would have been impossible for us to develop our plan for the world if we had been subject to the bright lights of publicity during those years."

"But, the work is now much more sophisticated and prepared to march towards a world government" (*part of the diabolical Great Reset plan for ruler-serf societies worldwide).

"The supranational sovereignty of an intellectual elite and world bankers is surely preferable to the national auto-determination practiced in past centuries."

 

Překlad:

V roce 1991 hlavní pavouk / trilateralista David Rockefeller poděkoval časopisům "Washington Post, The New York Times, Time Magazine a dalším skvělým publikacím, jejichž ředitelé se účastnili našich setkání a téměř čtyřicet let dodržovali své sliby diskrétnosti," a dodal:

"Bylo by nemožné, abychom rozvinuli náš plán pro svět, kdybychom byli během těch let vystaveni jasnému světlu publicity."

"Ale práce je nyní mnohem propracovanější a připravenější na pochod směrem ke světové vládě." (* součást ďábelského plánu Great Resetu pro feudálně řízenou společnost vládců a nevolníků po celém světě).

"Nadnárodní suverenita intelektuální elity a světových bankéřů je jistě vhodnější než národní sebeurčení uplatňované v minulých stoletích."

 

Stephen Lendman was born in 1934 in Boston, MA. In 1956, he received a BA from Harvard University. Two years of US Army service followed, then an MBA from the Wharton School at the University of Pennsylvania in 1960. After working seven years as a marketing research analyst, he joined the Lendman Group family business in 1967. He remained there until retiring at year end 1999.

Writing on major world and national issues began in summer 2005. In early 2007, radio hosting followed. Lendman now hosts the Progressive Radio News Hour on the Progressive Radio Network three times weekly. Distinguished guests are featured. Listen live or archived. Major world and national issues are discussed. Lendman is a 2008 Project Censored winner and 2011 Mexican Journalists Club international journalism award recipient.

 

 

"Pandemie představuje vzácné, ale krátké okno příležitosti

pro pochopení, novou představu a nový začátek našeho světa."

prof. Klaus Schwab, zakladatel a výkonný předseda Světového ekonomického fóra (WEF).

 

 

Článek o tomto "novém začátku" (resetu) říká:

"Jsme ve válce. Nikoliv s covid infekcí, s Ruskem či Čínou, ale ve válce obyčejných lidí proti malé skupině globálních multi-milardářů, kteří už dekády plánují sebrat lidem jejich práva, svobodu slova, kteří chtějí vytvořit novou, technologicky kontrolovanou společnost a z lidí vytvořit digitální nevolníky."

We are at war. Yes. And I don’t mean the West against the East, against Russia and China, nor the entire world against an invisible corona virus.

No. We, the common people, are at war against an ever more authoritarian and tyrannical
elitist Globalist system, reigned by a small group of multi-billionaires, that planned already decades ago to take power over the people, to control them, reduce them to what a minute elite believes is an “adequate number” to inhabit Mother Earth – and to digitize and robotize the rest of the survivors, as a sort of serfs.

Peter Koenig (here)

P. Koenig is an economist and geopolitical analyst.

He is also a former World Bank staff and worked extensively around the world in the fields of environment and water resources. He lectures at universities in the US, Europe and South America. He writes regularly for Global Research, ICH, RT, Sputnik, PressTV, The 4th Media, TeleSUR, TruePublica, The Vineyard of The Saker Blog, and other internet sites.

He is the author of Implosion – An Economic Thriller about War, Environmental Destruction and Corporate Greed – fiction based on facts and on 30 years of World Bank experience around the globe. He is also a co-author of The World Order and Revolution! – Essays from the Resistance."

 

 

 

iDNES, 28.1.2021 - hrozí prasknutí finanční "bubliny století"

(*hrozí finanční krize podobná té v roce 1929 - náhoda či záměr?)

Začátkem roku vzbudil rozruch investiční stratég Jeremy Grantham, spoluzakladatel společnosti Grantham Mayo van Otterloo (GMO), která je jednou z největších správcovských firem na světě.

Ve své eseji, kterou publikoval na stránkách GMO, uvedl, že dlouhý růst od roku 2009 dospěl do stádia "plnohodnotné epické bubliny". "Extrémní nadhodnocení, prudké cenové nárůsty, šílené emise a hystericky spekulativní chování investorů," vyjmenoval Grantham faktory, které podle něj vedou k tomu, že nynější situace se do historie zapíše jako jedna z největších finančních bublin v historii.

Před bublinou varovali minulý týden také zástupci Bank of America, podle kterých je „extrémní tažení“ na Wall Streetu, jež tlačí cenu akcií do rekordních výšek, podporováno štědrou státní pomocí. Administrativa prezidenta Bidena nyní usiluje o schválení stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Bank of America odhaduje, že už v prvním kvartálu 2021 musí na trzích dojít ke korekci, informovala agentura Bloomberg.

...

Známá citace Davida Rockefellera - Jsme na pokraji globální proměny (*společnosti, světa).

Stačí, aby vznikla ta správná velká krize, a všechny národy dobrovolně akceptují

náš nový systém (*nadnárodního elitářského řízení, naší kontrolu celého světa).

 

 

Novinky, 18.2.2021

Maďarsko v roce 2017 zpřísnilo dohled nad nevládními organizacemi financovanými ze zahraničí. Ty, jejichž roční příspěvek ze zahraničí překročí 7,2 milionu forintů (546 tisíc korun), se musejí povinně registrovat a také zveřejňovat podrobnosti o svých dárcích.

(*Jejich činnost ale není nijak omezena, pokud informace uvedou.)

Unijní soud však konstatoval, že
se jedná o "diskriminační a neodůvodněné omezení", které je v rozporu se základními právy včetně ochrany osobních údajů či svobody sdružování. Evropská komise dala ve čtvrtek Maďarsku dva měsíce na změnu zákona o financování nevládních organizací, který podle Soudního dvora EU porušuje unijní předpisy.

...

Aha, transparentnost zde vadí.

Jak příznačné pro EU komisaře a jejich pojetí "demokracie" zkorumpované penězi, kde NGO ziskovky rády útočí na maďarskou vládu, kvůli jejímu odporu vůči masové migraci.

Normální brutální nátlak, placený bůh ví kým. Například USA mají podobný zákon FARA, nikdo to nepovažuje za diskriminační, naopak. Opět dvojí metr, ukazující jak hluboko kleslo pojetí skutečné demokracie a jak mizí vláda práva v Evropské unii.

 

 

FILM V Měsíčním světle (Netflix, 2019, sci-fi horor)

Neznámá černošská dívka se objevuje každých devět let, i když byla zabita, a vraždí lidi.

Detektivové nemohou získat spojitost mezi oběťmi.

Až později již bývalý detektiv, trpící psychickými problémy z tohoto případu, zjišťuje při pátrání na vlastní pěst, že tyto lidi spojuje jakýsi manifest - proti nadnárodním elitám za záchranu národních států, soukromí, atd. (vlastenecké hnutí).

Dívka se ukáže být jeho vnučkou z budoucnosti (i když on je běloch a jeho dcera také), která byla vyslána, aby zabránila občanské válce v USA, způsobené prý těmito "teroristy, co bojují proti elitám".

Jako důvod, proč jsou tito lidé teroristé, uvádí smyšlený začátek občanské války v USA, kdy prý "příznivci hnutí vlastenců naložili náklaďák výbušninami a zaútočili na lidi".

 

Je jasné, že vlastenecká hnutí jsou reálně přitom v USA spíš ta umírněná, viz například aktuální diskuse v USA, co se stalo během protestů BLM, kde byly stovky vypálených budov, z toho 50 policejních stanic, a co se reálně stalo na Capitolu, kde nikdo nic nezapaloval a dokonce ani ten policista nezemřel po úderu hasicím přístrojem, psal bratrovi poté zprávu, že je v pořádku, viz např. zde a hlavně s detaily zde.

Jak  v odkazu píše a cituje P. C. Roberts:

Jedním z údajných mrtvých byl policista Capitol Hill Brian Sicknick, který byl údajně ubit k smrti hasicím přístrojem. Zde jsou fakta podle Sicknickovy matky a bratra:

Matka policisty Brian Sicknick uvedla, že její syn nebyl 6. ledna ubit hasicím přístrojem a řekla, že místo toho pravděpodobně utrpěl mrtvici - vyvrací zprávy New York Times a dalších, kteří tvrdí opak. Nebyl zasažen do hlavy, ne. Myslíme si, že dostal mrtvici."

Ken Sicknick také opravil falešnou zprávu New York Times o smrti svého bratra a uvedl, že "jeho bratr mu poslal včera v noci zprávu o tom, že dostal dvakrát pepřovým sprejem, byl jinak v dobré kondici".

Falešné noviny NY Times, které přinesly zprávu, že Sicknick byl ubit k smrti demonstranty, byl citován jako
argument v obžalobě Demokratů, že bývalý prezident Donald Trump byl za to zodpovědný a měl by být odsouzen v Senátu. Falešné zprávy využili také Demokraté a loutky v médiích k podpoře tvrzení, že jsou zapotřebí nové zákony o domácím terorismu, aby se zabránilo "Trump Deplorables" vraždit lidi. To vše na základě lži z New York Times.

Tři z údajných úmrtí při "násilném povstání" byla přirozená úmrtí lidí (infarkty apod.). Zbývající pátá mrtvá byla bílá veteránka, kterou zastřelil černý policista z Capitol Hill. Žena policistovi nevyhrožovala a nebylo vysvětleno, proč ji policista zastřelil.

 

Dívka ve filmu říká:

"My musíme zabít nejen vůdce hnutí, ale i původní autory těch myšlenek, těch idejí,

aby vůbec nevznikly. Vymažeme je z historie

a já tím zachráním USA před zničující občanskou válkou."

...

Není to "skvělý" příběh? Kam se hrabe PŠM za komančů (politické školení mužstva) na dnešní Netflix. Nepoznáváte v tomto snímku něco ze současnosti? A není poněkud sporné, že film nabízí "řešení"- vyvraždit tyto lidi s jiným názorem?

Platíte Netlfixu, Googlu a spol...?

Možná byste se měli zamyslet, zda se tím nestřílíte do vlastní nohy, když tedy pominu trestní rovinu, které by měli autoři tohoto snímku asi čelit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"DEMARKAČNÍ LINIE" BOJIŠTĚ

PRO NADCHÁZEJÍCÍ ROK 2021.

 

9. 1. 2021

 

aktualizace 12.1. - podle předsedy Republikánů v Nevadě vejdou následující dny do dějin

a president Trump bude inaugurován 20. ledna za presidenta USA pro další období.

Vše prý začne nouzovým vládním vysíláním (info-proužek v TV), víc níž a angl. zde.

(* No, nevypadá to, že by něco takového mělo nastat, zajímavé ofic. vyjádření.)

 

aktualizace 12.1. - WikiLeaks zveřejnili opravdu hodně nových explozivních věcí, zde.

 

aktualizace 21.1.

Přidán obsáhlý text bonus č.1, o historických souvislostech procesů v USA a GB.

* POZN.: Hluboce doporučím všem, kdo nechápou souvislosti s dnešním děním v USA,

různé zdánlivě proti sobě působící pověsti (zda bude Biden odvolán nebo ne,

zda podnikne Trump puč nebo ne, atd.), aby si ho přečetli

od začátku až do konce bez vynechání jediného řádku.

Plně dokončen byl 25.1.

 

aktualizace ke Covid nemoci, 23. 1. 2021:

Skutečně třeskutá zpráva - ministr Blatný přiznává, že statistiky mrtvých "s covidem" jsou ze 60% ZKRESLENÉ!!

Počet potvrzených případů od začátku pandemie je 933.361, počet zemřelých pak 15.230. Statistiky jsou prý ale příliš paušální a zahrnují i mrtvé z jiných příčin.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes pro TN.cz vysvětlil, že
jen 30procent lidí započítaných ve statistikách skutečně podlehlo covidu. Pokud je toto pravda, mělo by proběhnout rozsáhlé vyšetřování pro šíření poplašné zprávy, trestný čin!

 

 

 

motto

"The next 12 days will be something to tell the grandchildren! It’s 1776 all over again!"

the Chairman of the GOP in NYE, Nevada, Michael McDonald.

 

 

 

ÚVOD.

Nový rok 2021 "zaťukal na dveře", takže by bylo vhodné ho nějak pěkně uvítat, nejlépe asi na tomto blogu – zápisníku – nějakým drobným souhrnem posledních zpráv, okořeněným nějakým "odlehčeným" výhledem na hlavní otázky tohoto začínajícího roku.

Takže pojďme na to.

 

 

1. Vývoj kolem SARS viru s koronou typu dva.

Hlavní dobrou zprávou je dokončení první fáze výzkumu o paměťové imunitě.

Novinky, 23. 12. 2020

Vědkyně Koutná:

Paměťová imunita chrání po prodělání covidu nejméně rok, spíš i déle.

 

Což v praxi – předběžně – znamená, že každý, kdo prodělal nemoc covid, způsobenou koronavirem typu dva, tedy komu se vir dostal "přes sliznice" do těla, ať už měl příznaky či nikoliv (záleží pouze na dávce viru, starší lidé samozřejmě mají tuto ochranu nižší), získá paměťovou buněčnou imunitu, která podle zatím dokončené fáze výzkumu přetrvává půl roku, a vzhledem k předchozím výzkumům u podobných virů vědci kvalifikovaně odhadují, že úbytek této imunity bude pozvolný, lidé by měli být chráněni rok a pravděpodobně i ještě déle, možná i dva roky.

Paměťovou imunitu jsem probíral ve dvou článcích na zápisníku 2020, proto jen stručně.

Kdo má tuto imunitu, tak se může spolehnout, že jeho imunitní systém si už kdykoliv znovu dokáže rychle vyrobit protilátky proti covid infekci, protilátky pak vydrží průměrně asi tři měsíce. Může sice onemocnět, podobně jako po vakcinaci, ale neměl by už mít těžký průběh nemoci (výjimky existují vždy, ale to i u vakcín).

Testy paměťové imunity u nás provádí desítky laboratoří, dělají se z krve, výsledky jsou druhý den. Tuto informaci jsem získal z tisku od spoluzakladatele české imunologie. Je tak otázkou, zda by stát nenašel kapacity, aby před případnou vakcinací u indikovaných lidí neprověřil, zda takové lidi je vůbec nutné vakcinovat.

Cituji z Echo Prime, 7. 10. 2020:

Spoluzakladatel české klinické imunologie Jaroslav Svoboda je přesvědčen,

že tato strategie zavírání není udržitelná (*nová studie ze Stanfordu o tomto zde).

K buněčné imunitě:

... V Praze je kolem padesáti laboratoří, které jsou to schopny dělat. Na to nepotřebujete ani žádné laboratoře Akademie věd. Když tady teď napíšu papír, zítra naberu pacientovi krev a pošlu do laboratoře, tak to pozítří budu vědět.

OTÁZKA: Proč to státy nedělají? Proč nevytipují ohrožené, nechrání je a u ostatních jen jednoduše z krve neotestují buněčnou imunitu?

Kdyby se od začátku u lidí z ohrožených skupin, pokud už se nakazí, dělaly pečlivé rozbory T lymfocytů, bylo by velmi rychle vidět, že začíná problém, a dalo by se rychle zasáhnout. Zatím se dělá jen to, že pokud má někdo
pneumonii, je covid pozitivní a má nižší celkové leukocyty, tak se říká, že už má být v blízkosti jednotky intenzivní péče.

OTÁZKA: To už je zbytečně pozdě, ne?

Kdyby se na začátku u rizikových nakažených udělalo vyšetření na úroveň lymfocytů, tak se dá zasáhnout mnohem dřív. U rizikových pacientů jsem při pečlivém rozboru krve od začátku předpokládal, že budou mít těžký průběh.

 

 

K paměťové imunitě podruhé - může trvat až deset let.

Deník.cz, 19. 12. 2020

Epidemiolog Jiří Beran: Kdo prodělal covid, nemusí se očkovat.


O tříměsíční imunitě mluví lidé na ministerstvu, ale to není pravda.

Kdyby četli, znali by jeden z nejdůležitějších článků, které o covidu vyšly. Publikovali ho vědci z Institutu Karolinska ve Švédsku, kteří poukázali na to, že imunita je dlouhodobá.

Vrtalo jim hlavou, jak je možné, že lidé, kteří měli pozitivní PCR test, nenakazili zbytek rodiny.

Vyšetřili ty, kteří měli minimální nebo žádné příznaky. Zjistili, že sice nemají protilátky, ale jejich buněčná imunita, tzv. cytotoxické T-lymfocyty, je totožná jako u lidí, kteří měli protilátek hodně.

Ptali se tedy, jaká je buněčná paměť u těch, kteří měli lehký či naopak těžký průběh nemoci.

Zjistili, že jsou na tom stejně.

Z toho plyne, že je jedno, v jaké formě onemocnění proděláte, protože zanechá otisk v buněčné paměti.

Ze srovnání s pamětí, která se dodnes měří po SARS-CoV-1, vyplynulo, že trvá deset let a je pořád stejná. Kulantně napsali, že prodělaná nemoc covid-19 působí dlouhodobou imunitu v buněčné paměti, která se vyrovná paměti po SARS-CoV-1.

... Imunita bude dlouhodobá.

Bohužel ministerstvo zdravotnictví ústy profesora Chlíbka říká, že očkování by měli podstoupit všichni, tedy i ti, kteří onemocnění prodělali, neboť to pro ně je nejlepší. Profesor Chlíbek ale zřejmě nečte protokoly klinických zkoušek a neví nic o tom, že ti, kteří mají onemocnění za sebou, byli vždycky ze všech studií vylučováni. Neexistují validní data o tom, jak se tito lidé chovají.

 

 

Co se týče vakcín, pak podle v této době dostupných dat nelze spoléhat na to, že očkovaný člověk neonemocní, ani na to, že nebude pro jiné lidi infekční. Vakcína pouze chrání před těžkým průběhem, a virová nálož by měla být logicky také nižší, ale zatím chybí tvrdá data (*novinky z nejvíc proočkovaného Izraele, kde druhou dávku vakcíny dostalo už asi 0,5mil lidí, jsou zde, a zatím nejsou příliš povzbudivé, naopak pozitivní je vývoj v Iráku, samozřejmě nic z tohoto není zatím definitivní).

Proto i očkovaní lidé po setkání s někým infikovaným budou muset do karantény

(nová fakta o tomto zde).

A proto také zatím nedává smysl, aby očkovaní lidé měli volný přístup na hromadné kulturní, sportovní či společenské akce, vakcína chrání pouze je samotné, onemocnět také mohou a asi 10% z nich může mít i nějaké střední příznaky, to vše je velmi předběžné.

 

AKTUALIZACE

Skutečně třeskutá zpráva z 23.1.2021.

Ministr Blatný přiznává, že statistiky mrtvých "s covidem"

jsou ze 60% ZKRESLENÉ!!

Počet potvrzených případů od začátku pandemie je 933.361, počet zemřelých pak 15.230.
Statistiky jsou prý ale příliš paušální a zahrnují i mrtvé z jiných příčin, kde covid infekce nehrála žádnou závažnější roli, pouze vyšel těmto těžce nemocným lidem pozitivní PCR bez příznaků. Ale i takoví mrtví byli od počátku do statistik zahrnováni, na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví zahrnovat každého nemocného s pozitivním testem do "covid" úmrtí.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes pro TN.cz vysvětlil, že
jen 30procent lidí započítaných ve statistikách skutečně podlehlo covidu.

Pokud je toto pravda, mělo by proběhnout rozsáhlé vyšetřování pro šíření poplašné zprávy, což je v tomto rozsahu závažný trestný čin!

Podrobněji k tomu Blatný na iDNES, zde.

 

 

 

2. Vývoj kolem migrace a politické hyperkorektnosti nejen k menšinám.

Po poměrně podivných volbách v USA (* podrobně viz minulé blogy na zápisníku 2020), které vzbuzují oprávněné pochyby i u racionálních lidí pro nestandardní průběh sčítání hlasů (často chyběli pozorovatelé, existují důvodné pochybnosti – nové skutečnosti o vyšetřování zde, zapletení Itálie a tamního US velvyslanectví – o opakovaném započítávání hlasů, což je podpořené i statistiky, audity naznačují problematický SW na sčítacích počítačích), se k moci v USA dostávají Demokraté.

Italská stopa, 6.1.2021:

"Já, prof. Alfio D’Urso, advokát / advokát, z Via Vittorio Emanuele, Catania, Itálie 95131, poskytuji následující čestné prohlášení o skutečnostech, jak bylo sděleno na několika schůzkách s vysokým úředníkem vojenské služby:
Arturo D’Elia, bývalý vedoucí oddělení IT společnosti Leonardo SpA, byl v prosinci 2020 obviněn státním zástupcem Neapole za manipulaci s technologickými daty a implantaci virů do hlavních počítačů Leonardo SpA.

D’Elia byl sesazen předsedajícím soudcem v Neapoli podle informací ve svědectví pod přísahou ze dne 4. listopadu 2020, že pod instrukcemi a vedením osob pracujících z amerického velvyslanectví v Římě provedl operaci s cílem změnit údaje z amerických voleb ze dne 3. listopadu 2020 ze značně výrazného vítězství Donalda Trumpa proti Joeovi Bidenovi v řadě států, kde Joe Biden ztrácel součty hlasů. Obžalovaný uvedl, že pracuje v zařízení Pescara společnosti Leonardo SpA, a k přenosu přepínaných (*falšovaných) hlasů došlo prostřednictvím vojenského satelitu Fucino Tower do německého Frankfurtu, kdy využil možnosti šifrování voj. úrovně pro kybernetické války.

Žalovaný přísahá, že v některých případech mohla být data změněna tak, aby představovala více než celkový počet registrovaných voličů. Obžalovaný uvedl, že je ochoten svědčit všem jednotlivcům a subjektům zapojeným do změny hlasování z Donalda Trumpa na Joe Bidena, když bude mít úplnou ochranu pro sebe a svou rodinu. Žalovaný uvádí, že na nezveřejněném místě zabezpečil zálohu původních údajů a údajů přepnutých po pokynu, k provedení důkazů u soudu v této věci.

Tímto prohlašuji a přísahám, že výše uvedená fakta byla uvedena za mé přítomnosti.
DATUM tohoto 6. ledna 2021 v Římě v Itálii."

Informace z dalších zdrojů zdá se toto potvrzují, zde. Podle paní Zackové bylo operačním střediskem, které koordinovalo útok, americké velvyslanectví v Římě. Zacková o tomto uvádí důležitější podrobnosti.

 

Česky o tomto podrobně viz i aktuální článek na Protiproudu, zde.

Bradley Johnson je bývalý provozní ředitel v operačním ředitelství CIA. Sloužil doma i v zahraničí a plnil četné úkoly často v rámci různých ozbrojených konfliktů. Je tedy certifikovaný špičkový odborník na otázky kontrarozvědky s rozsáhlými zkušenostmi v oboru a špičkovým odborníkem v oblasti sledování a detekce problémů.

Podle Johnsonova svědectví byla Itálie přímo zapojena do manipulace hlasů v amerických prezidentských volbách. Potvrzuje informace o působení amerických speciálních sil v Německu a jejich manipulaci se servery Dominionu z frankfurtské stanice CIA. Navíc však objasňuje, že inkriminovaná data byla přesunuta z Frankfurtu do Říma na velvyslanectví USA na centrální ulici via Veneto. Skutečným hlavním protagonistou útoku byl tedy Řím.

 

POZN.: Bude zajímavé sledovat, zda se něco z těchto informací podaří doložit u soudu, nebo zda o tomto rozhodne "cancel parta" aktivistů v médiích a sítích. Výsledek bude stejně výmluvný, jako současné "vypnutí" dosud úřadujícího prezidenta USA na facebooku a twitteru a další cenzurní zásahy proti konzervativcům.

 

Aktuálně obrázek z netu, jsme všichni součástí "vyrobené hry"?

 

Pokud se vám události zdají doposud málo "šílené", tak v následujícím odkazu, jehož zdrojem jsou oficiální stránky Republikánů v Nevadě a tam uveřejněné prohlášení předsedy Republikánů v Nevadě, se uvádí osmibodový scénář událostí, které začnou propukat nyní a skončí prý inaugurací prezidenta Trumpa 20.1.2021. Události prý začnou nouzovým oznámením občanům (vládní systém umožňuje vložit info proužek do TV vysílání), víc o tom aktuálně ZDE.

 

Takto by vypadalo "nouzové vládní vysílání" na TV (záznam testu z 10.1.2021), bylo by v rádiu i na mobilech (možná i na iPhonech, víc o spekulacích, že zítra asi vyjde aktualizace znemožňující toto zákonné vysílání zde).

Youtube před tímto odkazem zobrazuje varování, že sledování může být stresující, no comment .-) .

 

Podle některých lidí (odkaz na video z 11.1.2021, autorem je Michael James Lindell, známý americký podnikatel - je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti My Pillow, Inc.) získal prý D. Trump 75mil hlasů, J.Biden prý 68mil hlasů. Ohromný Trumpův náskok prý způsobil, že nastavené "falšovací výpočetní algoritmy" nestačily, bylo prý nutné provést vypnutí sčítání a zavedení "oprav", provedených z Itálie přes Frankfurt. Sčítací stroje neměly (!!) být připojeny k internetu, což byly, a vše prý vyjde v příštích dnech najevo.

Tak uvidíme, jsem opravdu zvědavý a mám víru ve spravedlnost,

ať zvítězí ten, kdo opravdu poctivě vyhrál.

 

 

 

Nanci Pelosi, mluvčí Demokratů v Kongresu, zahájila nové období avízem, že

Kongres by prý měl zakázat používání pojmů "tatínek, maminka, syn, dcera,

dědeček, babička, atd.", prý pro jejich předurčenost pohlavím,

což by prý mohlo vadit menšinám.

 

No, myslím, že tento trend známe i u nás v Evropě, bohužel ho nepokládám za rozumný.

Spolu s nezvládnutou migrací z kulturně velmi odlišných států, které jsou spíš kmenově a nábožensky založené, s poněkud pro Evropu zaostalými "středověkými" zvyklostmi nejen ve vztahu k ženám, tak hrozí, že po vítězství Demokratů dojde v USA i Evropě k dalším snahám posilovat tyto nerozumné trendy, dál oslabovat i národní státy ve prospěch globálních institucí, jako je OSN a jejich migrační a klimatická agenda.

Těmto otázkám jsem se již opakovaně věnoval v minulosti,

proto jsem nyní připravil jen humorně-satiristický souhrn v podobě satirického obrázku.

 

Satira - označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů.

(citace z wikipedie)

 

Klikněte na obrázek pro verzi ve vyšším rozlišení - také můžete kliknout zde.

K tezi o Vatikánu víc zde a zde. Svatý Padre Pio znal třetí fatimské tajemství – ve skutečnosti mu bylo zjeveno čtyři roky před pasáčky. Známý španělský novinář José María Zavala se na to Gabriela Amortha ptal podrobněji a závěr tohoto rozhovoru shrnul takto: "Šlo o dvě opakující se a vzájemně propojená témata: velká apostaze v Církvi od jejího vrcholu a proniknutí ďábla do čela Církve pomocí papeže pod satanovým vlivem."

 

Myslím, že pro zábavu tento obrázek,

jako jistá satiristická "karikaturní predikce"

možných sporů začínajícího roku 2021, docela dobře postačí.

Tak se bavte, vpravo nahoře máte orientační růžici "terénu", vlevo nahoře je základní legenda. Tenké šipky naznačují, kdo ovlivňuje koho, tlusté šipky pak snahy různých částí veřejnosti se bránit.

A co hodlá dělat D. Trump? První z odpovědí je zde, vůbec se nehodlá nějak stáhnout mimo veřejné dění.

A kam budou kráčet Spojené Státy Americké? Na to dává zajímavou odpověď nový analytický článek Pepe Escobara, píšícího pro Asia Times, ZDE.

 

 

3. Jakási kauza v ČRo o hyperkorektnosti.

Je hyperkorektnost nemoc?

 

Opravdu musíme mít "daňové poplatníky a poplatnice, občany a občanky" (namísto výrazu občané či daň. poplatníci), jak naznačila poslední "kauza" v ČRo?

Letos zdá se bude s EU a různými aktivisty "z řad lidu" (lidové "info-milice") asi ještě hodně "veselo". To je třetí jasná predikce pro rok 2021.

Naštěstí je tu ještě poslední dobrá zpráva - v Česku budou letos na podzim volby do Poslanecké sněmovny PČR.

Takže lidé – máte možnost se k těmto různým podivnostem osobně vyjádřit, stačí nebýt líný a dojít k volbám, to je jakési minimum, co může každý občan udělat.

 

 

Závěr.

Tak se mějte dobře a něco pro to dělejte, viz třeba zde, nová iniciativa lidí, kteří chtějí trochu zracionálnit vládní opatření, protože mnoho lidí "v týlu" (za covid frontou ve špitálech) už začíná těžce lapat po vzduchu, dostávají se do čím dál horší životní situace.

Opravdu nelze vytvořit rychlý, laciný, jednoduchý a spolehlivý test na covid nemoc?

Možná je to pouze otázkou priorit, mají je odpovědní lidé opravdu nastaveny správně?

 

Napsal

Pavel Sedlák

jako svůj osobní názor a příspěvek do společenské diskuse.

 

 

 

 

Volně související odkazy:

 

Cancel kultura (aktuálně viz zde).

Tato aktivistická hnutí, kde jsou názoroví odpůrci "cancelováni" z veřejné společenské diskuse, se stala v USA předmětem nové a účelově využívané politické hry. O jak nebezpečný jev jde, okomentoval také známý český psychiatr.

Zparafrázuji jeho původně delší vyjádření (bez změny významu):

Je hluboce nepřijatelné, říká Cyril Höschl (zde),

abychom akceptovali toto vysoce nebezpečné jednání,

jakkoliv je médii, filantropy a aktivisty prezentováno jako bohulibé.

 

 

 

Úryvek z předmluvy knihy doc. Valenčíka z r.1994,

"Lidé, ještě máte rozum".

Píše zde o přelidnění a konceptu budoucí masové migrace, jako nástroje pro zničení států, tedy vytvoření chaosu, který bude vyhovovat snahám mocných.

 

 

Odhadnout vývoj už v r.1994,

psát o "milionech a snad i desetimilionech migrantů z chudých zemí,

zaplavujících vyspělý svět...",

to už značí notnou dávku intelektu a předvídavosti.

 

 

 

BONUS č.1

 

Vzestup a pád Velké Británie

a podobnosti procesů v USA,

viz r.1645, r.1815, r.1910 a r.2021.

 

Podstatou úspěchu země, která se později nazývala Great Britain, byly události za éry Cromwella, který položil základy prosperity tím, že narušil korupci elit.

Zákony se staly přiměřenými, panovník byl poučen o respektu k parlamentu, druhá vlna korupce byla opět Cromwellem zastavena, což již natrvalo změnilo tvář Británie.

To, co dnes sledujeme v USA, je podle mnohých odborníků* důsledkem opačného procesu, který probíhá již od 70.let, respektive od r.1910, kdy došlo k ohromně utajené kartelové dohodě "mezinárodních bankéřů" (zde), viz C. Quigley a jeho analýza z r.1966.

(*viz níže citace např. Carroll Quigley - Tragedy And Hope, str.320-358, hlavně str.324,

viz např. Anthony C. Sutton - Trilaterals Over America,

G. Edward Griffin - Fed a jak z toho ven, video s cz titulky zde,

podle jeho knihy o US centrální bance Fed - The Creature of Jekyll Island)

 

Neustále rostoucí korupce rozkládá Spojené Státy Americké.

Nový aktuální odkaz na vysoce ceněnou analýzu naleznete zde,

Pepe Escobar o událostech od 11.září po 6. leden,

o dvou Patrioct Act zákonech a po nich následujících válkách.

 

.....

 

zdroje:

wikipedie o Cromwellovi zde

historie ovládnutí Bank of England Rothschildy zde

 

CROMWELL, r.1645

Podstatou úspěchu země, která se později nazývala Great Britain, byly události za éry Cromwella, který položil základy prosperity tím, že narušil korupci elit. Zákony se staly přiměřenými, panovník byl poučen o respektu k parlamentu, druhá vlna korupce byla opět Cromwellem zastavena (rozpuštěním zkorumpovaného Parlamentu Cromwellem kvůli korupci nových vládců, což bylo paradoxem, právě první rozpuštění Parlamentu Králem spustilo občanskou válku), což již natrvalo změnilo tvář Británie, která se r.1900 stala největším impériem, ovládajícím světová moře a čtvrtinu zemské souše, což je dodnes obdivuhodné, nemohli totiž tyto země ovládat silou, ale lstí (viz tři fáze britského impéria, 1. Americké kolonie do r.1783, 2. Indicko-čínské kolonie, 3. Jihoafrické kolonie a Búrské války a Sykes-Picot dohoda o dělení Středního východu, nyní po 11.září revidovaná US válkami na Středním východě, počínaje Irákem 2003 a konče zatím Sýrií, nyní se hovoří o Íránu).

Dne 10. června r.1645 se Cromwell účastnil porážky posledního velkého královského vojska, která ukončila naději Karla I. na vítězství v (občanské) válce. Cromwell obléhal a obsadil Basing House... Nezdar jednání o vztahu vůči králi a jeho útěk vedly roku 1648 k vypuknutí druhé fáze občanské války.

Největší hrozbou nově vytvořené anglické republiky bylo spojenectví irské katolické konfederace a anglických roajalistů. Nicméně politická situace v Irsku byla velmi roztříštěna. Kromě katolicko roajalistické aliance existovala i skupina irských katolíků nesouhlasících s aliancí a skupina protestantských protiparlamentních roajalistů.

Cromwellovo vojsko bylo díky ukončené občanské válce dostatečně silné a dobře zásobené. Jeho tažení, trvající devět měsíců, bylo krátké a efektivní, i když jím neskončila válka s Irskem....

 

V letech 1649 až 1651 se Cromwell účastnil vojenských tažení a byl mimo centrum politického dění. Mezitím se vytvořily v parlamentu (označovaném jako Rump Parliament) různé frakce, které mezi sebou soupeřily o vliv.

Po návratu se Cromwell snažil dosáhnout vyhlášení nových voleb,

sjednocení tří království pod jednu vládu a vytvořit základy tolerantní církve.

Parlament však váhal ve vyhlášení termínu nových voleb a neuspěl v řešení základních záměrů reformy církve. Cromwell byl tímto stavem v dubnu 1653 frustrován a požadoval, aby parlament jmenoval vládu složenou ze zástupců poslanců a armády a poté aby se rozpustil. Nicméně parlament pokračoval v diskusích o zákonu pro ustanovení nové vlády.

Toto uzurpování si moci v občanské válce Cromwellem vytvořených "nových elit"

ho rozzuřilo natolik, že vtrhl do sněmovny s oddílem mušketýrů,

nechal ji vyklidit a parlament rozpustil.

 

Po rozpuštění parlamentu vydal John Lambert

novou ústavu (Instrument of Government).

Ta ustanovila Cromwella na doživotí lordem protektorem, byl pověřen vykonáváním funkce nejvyššího soudce a řízením vlády. Cromwell složil přísahu 16. prosince 1653. Při této příležitosti měl oblečené tmavé jednoduché šaty, aby tato událost nepřipomínala korunovaci...


Cromwell si jako lord protektor stanovil dva hlavní cíle:

- uklidnění společnosti po chaosu občanské války

- vytvoření stabilní formy vlády.

Cromwell preferoval spolupráci silného vládce s parlamentem.

Byly provedeny jen malé reformy zákonů, protože hlavní snahou byla stabilizace politického systému. Cromwell se zaměřil na obnovu svobody vyznání.

 

Cromwell si byl vědom příspěvku Židů pro ekonomický rozvoj Holandska,

v té době největšího ekonomického rivala Anglie.

To spolu s jeho přesvědčením o právu na soukromý majetek těch, kteří se nacházeli mimo evangelický puritanismus, ho vedlo k tomu, že pozval Židy, aby se vrátili zpět do Anglie. To se událo asi 350 let poté, co je Eduard I. z Anglie vyhnal.

Cromwell doufal, že pomohou obnovit ekonomiku zdevastovanou občanskou válkou.

 

 

 

Rothschildové a Bank of England, r.1815.

Zakladatelem dynastie Rothschildů je Mayer Amschel Rothschild (původním jménem Mayer Amschel Bauer, narozen 1744 ve Frankfurtu nad Mohanem – zemřel 1812 tamtéž). Zkušenosti ve finančnictví získal u bankovní rodiny Oppenheimů v Hannoveru.

Po smrti svého otce Mosese Amschela Bauera zdědil jeho obchod ve frankfurtském ghettu a přejmenoval se na Mayer Amsel Rothschild, podle červeného štítu, který visel před otcovým domem.

Postupem času se stal velice vlivným a bohatým finančníkem, zvláště díky výnosným obchodům a transakcím a také díky tomu, že se stal správcem obrovského majetku lantkraběte Viléma I. Hesenského.

Mayer Amsel Rothschild se 29. srpna 1770 oženil s Gutele Schnapperovou (1753–1849), měli spolu pět synů a pět dcer. Své finanční impérium rozšířil za hranice Německa tím, že syny poslal do pěti měst v různých evropských zemích, aby tam začali podnikat (Frankfurt nad Mohanem, Vídeň, Londýn, Neapol a Paříž).

Jeho třetím synem je Nathan Rothschild (1777 – 1836).

Prokáže skvělé finanční schopnosti, když v roce 1812 otevře v Londýně banku a své rodině zajistí bohatství.

 

20. června 1815 se Nathanovi podaří skvělý tah.

18. června 1815 prohrál francouzský císař Napoleon I. Bonaparte (1769 – 1821) bitvu u belgického Waterloo. Zpráva o porážce Francouzů je vyslána do Anglie. Využívá se k tomu optického telegrafu bratrů Ignace (1762–1829) a Clauda Chappéů (1763–1805). Zpráva ale přesto nedokáže dorazit "okamžitě" do Londýna, tohoto asi 24hodinového zpoždění tak zásadní informace využívá právě Rothschild.

Rodina Rothschildů má už ale v té době po celé Evropě

vybudovaný špionážní a velmi rychlý kurýrský systém.

Jednoho agenta má i na bitevním poli ve Waterloo.

Jakmile se bankéř v Londýně dozví (*asi o jeden den dřív než všichni ostatní), že je Napoleon poražen, jeho finanční instinkt mu napoví, jak této informace využít, co má udělat. Okamžitě zamíří na londýnskou burzu.

Tam ale předstírá, že Anglie bitvu prohrála (*skrytě rozšíří s pomocí "šuškandy" fejk news, řečeno dnešním newspeakem).

Pověst o vojenské porážce se rychle šíří mezi finančníky, kteří ale bedlivě sledují počínání Rothschildů, o kterých je známo, že mají vždy nejlepší informace.


Když akcionáři vidí, že akcie po domnělé prohře Anglie s Napoleonem (očekávaném poklesu hodnoty) prodává i Rothschild, zpanikaří, a aby nepřišli o všechno, rychle se zbavují i vládních akcií (včetně důležitých "kontrolních" akcií, zajišťujících majoritu vlastnictví).

Uplyne několik hodin, kdy hodnota akcií dík panickému výprodeji ohromně poklesne.

Teď přichází ta pravá chvíle, kdy je N. Rothschild tajně přes prostředníky

skupuje zpátky za zlomek jejich původní ceny.

(což je dodnes podstatou i mnoha jiných umělých krizí, na kterých často výrazně zbohatnou ti, kteří mají správné informace, viz Panika 1907 nebo krize 30.let)


Teprve krátce poté se londýnští burziáni dozvídají pravdu. Stali se oběťmi lži mazaného finančníka, který samozřejmě v té době předstírá, že je také obětí "nezaručených zpráv", které přitom sám skrytě rozšířil. Získal neskutečné bohatství, čímž se samozřejmě hned každému nechlubil.

Různé fámy té doby o hodnotě tohoto zbohatnutí uvádí na pravou míru Wilson:

"Nathanův výdělek šel do tisíců, určitě však ne do milionů."

Rothschildové ale získávají kontrolu nad Bank of England (ovládnou dluhy vlády)

a tím pádem získají také vliv na britský parlament

(kontrolou dostupnosti půjček vládě na války a půjček významným lidem).

 

 

 

Carroll Quigley, Tragedy and Hope, r.1966.

Cituji, str.324 až 325:

The powers of financial capitalism had another far-reaching aim, nothing less than to create a world system of financial control in private hands able to dominate the political system of each country and the economy of the world as a whole.

This system was to be controlled in a feudalist fashion by the central banks of the world acting in concert, by secret agreements arrived at in frequent private meetings and conferences.

The apex of the system was to be the Bank for International Settlements in Basle (B.I.S.), Switzerland, a private bank owned and controlled by the world's central banks which were themselves private corporations.

Each central bank, in the hands of men like Montagu Normen of the Bank of England, Benjamin Strong of the New York Federal Reserve Bank, Charles Rist of the Bank of France, and Hjalmar Schacht of the Reichsbank, sought to dominate its government by its ability to control Treasury loans, to manipulate foreign exchanges, to influence the level of economic activity in the country, and to influence cooperative politicians by subsequent economic rewards in the business world...

The B.I.S. is generally regarded as the apex of the structure of financial capitalism whose remote origins go back to the creation of the Bank of England in 1694 and the Bank of France in 1803...

...In government the power of the Bank of England was a considerable restriction on political action as early as 1819 but an effort to break this power by a modification of the bank's charter in 1844 failed. In 1852, Gladstone, then chancellor of the Exchequer and later prime minister, declared,

"The hinge of the whole situation was this: the government itself was not to be a substantive powers in matters of Finance, but was to leave the Money Power supreme and unquestioned."

 

It must not be felt that these heads of the world's chief central banks were themselves substantive powers in world finance. They were not. Rather, they were the technicians and agents of the dominant investment bakers of their own countries, who had raised them up and were perfectly capable of throwing them down.

...these investment bankers (also colled "international" or "merchant" bankers) who remained largely behind the scenes in their own unincorporated private banks.

These formed a system of international cooperation and national dominace

which was more private, more powerful, and more secret

than that of their agents in the central bank.

...In these systems the Rothschilds had been preeminent during much of the nineteenth century, but, at the end of that century, there were being replaced by J.P. Morgen whose central office was in New York, although it was always operated as if it were in London. Old J.P.Morgan died in 1913, but was succeeded by his son of the same name, while the chief decision in the firm were increasingly made by Thomas W. Lamont after 1924.

 

*MOJE POZN. K TEXTU VÝŠE.: No, četl jsem, že J.P. Morgen byl skrytě financován Rothschildy, což měla ukázat jeho závěť, ale v tomto ohledu se pravdy asi jen tak nedopátráme, protože tyto vlastnické struktury jsou dnes dobře skryty za sítí "frontových" aneb krycích firem, Rothschildové navíc nikdy neměli potřebu měnit název jimi získaných firem, takže poslední odstavec práce skvělého Carrolla Quigley, v 60.letech oficiálního historika US Rady pro zahraniční vztahy (vzniklé v r.1919 dík Milnerovi a Rhodesovi a dík finanční podpoře Rothschildů), je třeba hodnotit s výraznou opatrností. Ten nejmocnější bankéř bývá nejméně vidět. Psal jsem už o těchto lidech často na předchozích blozích, kde o tomto naleznete další větší podrobnosti a odkazy (namátkou blog č.3 a č.7, komentáře 2018 - část první).

Že chamtivost provází nejnižší lidský věk (první ze čtyř), který trvá doposud, tvrdí a do detailu popisuje i 2500 let starý tibetský text (popis obsahuje i přesný popis dnešní pandemie).

 

 

7. 1. 2021

Jak ukazuje tento printscreen tweetu Davida Rothschilda pro Nancy Pelosi ze 7.ledna 2021, kde požaduje, aby nečekala na podporu Republikánů a okamžitě začala proces odvolání (impíčmentu) prezidenta Trumpa, tak vliv těchto lidí nijak neklesá, jen je málokdy takto přímo vidět. Toto potvrzuje i švýcarská studie firem, kde zásadní vliv na celou světovou ekonomiku (viz Quigleyho citace) má malá skupina 147 firem, v čele s bankami a zbrojními společnostmi (Vanguard Group, Raytheon), farmaceutickými společnostmi, atd. - zde.

Všimněte si, jak o sobě mluví: "We dont't have time to play games"

My nemáme čas hrát hry..., začněte s odvoláním HNED.

 

- "MY" nemáme čas..., velmi výmluvné. Kam to vše může nyní vést?

 

 

 

Historie se tak pouze opakuje.

Kdo například nejvíc zbohatnul na 1. světové válce, naleznete na mém předchozím blogu

o podstatě finančních krizí, viz "komentáře 2018", část 1., zde.

 

Nebo přímo viz odkaz:

Kdo nejvíc vydělal na 1. světové válce a proč?

Vysoce důležitou odpověď najdete za asi tři minuty ZDE.

 

Kdo zbohatne nejvíc na té příští, si holt zkuste odvodit sami, indícií je mnoho.

 

Děje se to pořád stejně a stále znovu – dobré zákony a dobré morální prostředí posilují prosperitu země, korupce a šejdířství je výrazně oslabují.

Je mnoho revolucí a válek, které nemusely proběhnout, tedy plně se rozvinout do svých nejhrozivějších podob. Například bolševická revoluce v Rusku, Hitler v Německu, bez pomoci těchto veřejnosti skrytých lidí by nikdy tato hnutí nedosáhnula plně svých cílů (viz např. blog č.4 a blog č.7 a knihy a akademický výzkum prof. Suttona).

Právě v tomto smyslu jde o dílo v pravdě "satanské", i když jinak pro účely tohoto BONUSU o korupci pomineme možné další souvislosti například náboženské, okultní, technologické či spočívající v možném mimozemském původu.

Jde tu o vrcholnou manipulaci a utajování, kontrolu vzdělávacího i mediálních systémů, dosazování "loutek" od bank až po tajné služby, přes technologické společnosti až po politiky a důležité instituce. Dosazení lidé často ani netuší, jak mnoho jsou manipulováni, činy a plány těchto ďáblů jsou pečlivě skryty, jsou vytvářeny krycí historie a jsou zametány stopy a potichu diskreditováni lidé, kteří vědí.

Korupce je prostředkem pro vytváření skrytě totalitního systému, řízeného, jak napsal C.Quigley, ve "feudálním stylu". Vždy čas od času pak přijde "uzlová chvíle", kdy dochází ke skokovým změnám ve vývoji, jak to oni naplánovali. Před jedním takovým uzlovým bodem historie myslím právě stojíme.

Jak podrobně popsal prof. Sutton - Oni manažerují (řídí) konflikty, jde o jasné zločiny.

Jejich cílem je oslabení možných konkurentů a posílení jejich moci.

Ten jejich příběh ale nikdy žádný "Hollywood" nenatočí, proč asi ...

 

 

"Pandemie představuje vzácné, ale krátké okno příležitosti

pro pochopení, novou představu a nový začátek našeho světa."

prof. Klaus Schwab, zakladatel a výkonný předseda Světového ekonomického fóra (WEF).

 

 

Článek o tomto "nové začátku" (resetu) říká:

"Jsme ve válce. Nikoliv s covid infekcí, s Ruskem či Čínou, ale ve válce obyčejných lidí proti malé skupině

globálních multi-milardářů, kteří už dekády plánují sebrat lidem jejich práva, svobodu slova, kteří chtějí

vytvořit novou, technologicky kontrolovanou společnost a z lidí vytvořit digitální nevolníky."

 

/ Stane se "chytrá 5G domácnost" novým vyspělým digitálním nevolnictvím, kde každý "prohřešek" bude zaznamenán a využit pro hodnotící "sociální statut" občana, jakéhosi nového digitálního nevolníka?

Základní otázkou je, zda jsou tito lidé schopni vyvolávat války, uvrhovat milióny lidí do chudoby, způsobovat neskutečná utrpení i vlastním lidem, viz 11.září? Jsou oni a jejich loutky opravdu lháři, nebo jde o náhody?

To už musíte zvážit sami, v případě chybného úsudku může nastat opravdu velmi temná doba. /

 

We are at war. Yes. And I don’t mean the West against the East, against Russia and China, nor the entire world against an invisible corona virus.

No. We, the common people, are at war against an ever more authoritarian and tyrannical elitist Globalist system, reigned by a small group of multi-billionaires, that planned already decades ago to take power over the people, to control them, reduce them to what a minute elite believes is an “adequate number” to inhabit Mother Earth – and to digitize and robotize the rest of the survivors, as a sort of serfs.

Peter Koenig (here)

 

P. Koenig is an economist and geopolitical analyst.

He is also a former World Bank staff and worked extensively around the world in the fields of environment and water resources. He lectures at universities in the US, Europe and South America. He writes regularly for Global Research, ICH, RT, Sputnik, PressTV, The 4th Media, TeleSUR, TruePublica, The Vineyard of The Saker Blog, and other internet sites.

He is the author of Implosion – An Economic Thriller about War, Environmental Destruction and Corporate Greed – fiction based on facts and on 30 years of World Bank experience around the globe. He is also a co-author of The World Order and Revolution! – Essays from the Resistance."