ZÁPISNÍK - ROK 2021

Domů
ukázky prací
cine kamera C100
kamera XF100
videokurz
film Atahualpa
blog o kamerách
zápisník_2021
zápisník 2020
zápisník 2019
zamyšlení 2018
Komentáře 2018 č.1
komentáře 2017 č.2
komentáře 2017 č.1
Komentáře 2016 č.2
Komentáře 2016 č.1
blog aneb zápisník 7
blog aneb zápisník 6
blog aneb zápisník 5
blog aneb zápisník 4
blog aneb zápisník 3
blog aneb zápisník 2
blog aneb zápisník 1
CP pro XHA1
 

      

Zápisník je vedený od ledna 2021.

Články se věnují různým tématům, které mě zajímají, aktuálním událostem, historickým tématům, společenským jevům a souvislostem mezi nimi, pocitům.

KRÉDO BLOGU:

Někdo tvrdí, že:"Pravda je to, co nám zbude, když vše ostatní prošustrujeme."

Jedinou obranou je důkladně porozumět vlastní historii, abychom se z ní poučili.

Ústava ČR zaručuje, že cenzura názorů je nepřípustná.

 

 

 

 

NOVINKY

 

 

 

"DEMARKAČNÍ LINIE" BOJIŠTĚ

PRO NADCHÁZEJÍCÍ ROK 2021.

 

9. 1. 2021

 

aktualizace - podle předsedy Republikánů v Nevadě vejdou následující dny do dějin

a president Trump bude inaugurován 20. ledna za presidenta USA pro další období.

Vše prý začne nouzovým vládním vysíláním (info-proužek v TV), víc níž a angl. zde.

(* No, nevypadá to, že by něco takového mělo nastat, zajímavé ofic. vyjádření.)

 

aktualizace - WikiLeaks zveřejnili opravdu hodně nových explozivních věcí, zde.

 

aktualizace - přidán bonus č.1, o historických souvislostech procesů v USA a GB.

 

 

 

motto

"The next 12 days will be something to tell the grandchildren! It’s 1776 all over again!"

the Chairman of the GOP in NYE, Nevada, Michael McDonald.

 

 

 

ÚVOD.

Nový rok 2021 "zaťukal na dveře", takže by bylo vhodné ho nějak pěkně uvítat, nejlépe asi na tomto blogu – zápisníku – nějakým drobným souhrnem posledních zpráv, okořeněným nějakým "odlehčeným" výhledem na hlavní otázky tohoto začínajícího roku.

Takže pojďme na to.

 

 

1. Vývoj kolem SARS viru s koronou typu dva.

Hlavní dobrou zprávou je dokončení první fáze výzkumu o paměťové imunitě.

Novinky, 23. 12. 2020

Vědkyně Koutná:

Paměťová imunita chrání po prodělání covidu nejméně rok, spíš i déle.

 

Což v praxi – předběžně – znamená, že každý, kdo prodělal nemoc covid, způsobenou koronavirem typu dva, tedy komu se vir dostal "přes sliznice" do těla, ať už měl příznaky či nikoliv (záleží pouze na dávce viru, starší lidé samozřejmě mají tuto ochranu nižší), získá paměťovou buněčnou imunitu, která podle zatím dokončené fáze výzkumu přetrvává půl roku, a vzhledem k předchozím výzkumům u podobných virů vědci kvalifikovaně odhadují, že úbytek této imunity bude pozvolný, lidé by měli být chráněni rok a pravděpodobně i ještě déle, možná i dva roky.

Paměťovou imunitu jsem probíral ve dvou článcích na zápisníku 2020, proto jen stručně.

Kdo má tuto imunitu, tak se může spolehnout, že jeho imunitní systém si už kdykoliv znovu dokáže rychle vyrobit protilátky proti covid infekci, protilátky pak vydrží průměrně asi tři měsíce. Může sice onemocnět, podobně jako po vakcinaci, ale neměl by už mít těžký průběh nemoci (výjimky existují vždy, ale to i u vakcín).

Testy paměťové imunity u nás provádí desítky laboratoří, dělají se z krve, výsledky jsou druhý den. Tuto informaci jsem získal z tisku od spoluzakladatele české imunologie. Je tak otázkou, zda by stát nenašel kapacity, aby před případnou vakcinací u indikovaných lidí neprověřil, zda takové lidi je vůbec nutné vakcinovat.

Cituji z Echo Prime, 7. 10. 2020:

Spoluzakladatel české klinické imunologie Jaroslav Svoboda je přesvědčen,

že tato strategie zavírání není udržitelná (*nová studie ze Stanfordu o tomto zde).

K buněčné imunitě:

... V Praze je kolem padesáti laboratoří, které jsou to schopny dělat. Na to nepotřebujete ani žádné laboratoře Akademie věd. Když tady teď napíšu papír, zítra naberu pacientovi krev a pošlu do laboratoře, tak to pozítří budu vědět.

OTÁZKA: Proč to státy nedělají? Proč nevytipují ohrožené, nechrání je a u ostatních jen jednoduše z krve neotestují buněčnou imunitu?

Kdyby se od začátku u lidí z ohrožených skupin, pokud už se nakazí, dělaly pečlivé rozbory T lymfocytů, bylo by velmi rychle vidět, že začíná problém, a dalo by se rychle zasáhnout. Zatím se dělá jen to, že pokud má někdo
pneumonii, je covid pozitivní a má nižší celkové leukocyty, tak se říká, že už má být v blízkosti jednotky intenzivní péče.

OTÁZKA: To už je zbytečně pozdě, ne?

Kdyby se na začátku u rizikových nakažených udělalo vyšetření na úroveň lymfocytů, tak se dá zasáhnout mnohem dřív. U rizikových pacientů jsem při pečlivém rozboru krve od začátku předpokládal, že budou mít těžký průběh.

 

 

K paměťové imunitě podruhé - může trvat až deset let.

Deník.cz, 19. 12. 2020

Epidemiolog Jiří Beran: Kdo prodělal covid, nemusí se očkovat.


O tříměsíční imunitě mluví lidé na ministerstvu, ale to není pravda.

Kdyby četli, znali by jeden z nejdůležitějších článků, které o covidu vyšly. Publikovali ho vědci z Institutu Karolinska ve Švédsku, kteří poukázali na to, že imunita je dlouhodobá.

Vrtalo jim hlavou, jak je možné, že lidé, kteří měli pozitivní PCR test, nenakazili zbytek rodiny.

Vyšetřili ty, kteří měli minimální nebo žádné příznaky. Zjistili, že sice nemají protilátky, ale jejich buněčná imunita, tzv. cytotoxické T-lymfocyty, je totožná jako u lidí, kteří měli protilátek hodně.

Ptali se tedy, jaká je buněčná paměť u těch, kteří měli lehký či naopak těžký průběh nemoci.

Zjistili, že jsou na tom stejně.

Z toho plyne, že je jedno, v jaké formě onemocnění proděláte, protože zanechá otisk v buněčné paměti.

Ze srovnání s pamětí, která se dodnes měří po SARS-CoV-1, vyplynulo, že trvá deset let a je pořád stejná. Kulantně napsali, že prodělaná nemoc covid-19 působí dlouhodobou imunitu v buněčné paměti, která se vyrovná paměti po SARS-CoV-1.

... Imunita bude dlouhodobá.

Bohužel ministerstvo zdravotnictví ústy profesora Chlíbka říká, že očkování by měli podstoupit všichni, tedy i ti, kteří onemocnění prodělali, neboť to pro ně je nejlepší. Profesor Chlíbek ale zřejmě nečte protokoly klinických zkoušek a neví nic o tom, že ti, kteří mají onemocnění za sebou, byli vždycky ze všech studií vylučováni. Neexistují validní data o tom, jak se tito lidé chovají.

 

 

Co se týče vakcín, pak podle v této době dostupných dat nelze spoléhat na to, že očkovaný člověk neonemocní, ani na to, že nebude pro jiné lidi infekční. Vakcína pouze chrání před těžkým průběhem, a virová nálož by měla být logicky také nižší, ale zatím chybí tvrdá data.

Proto i očkovaní lidé po setkání s někým infikovaným budou muset do karantény.

A proto také zatím nedává smysl, aby očkovaní lidé měli volný přístup na hromadné kulturní, sportovní či společenské akce, vakcína chrání pouze je samotné, onemocnět také mohou a asi 10% z nich může mít i nějaké střední příznaky, to vše je velmi předběžné.

 

 

2. Vývoj kolem migrace a politické hyperkorektnosti nejen k menšinám.

Po poměrně podivných volbách v USA (* podrobně viz minulé blogy na zápisníku 2020), které vzbuzují oprávněné pochyby i u racionálních lidí pro nestandardní průběh sčítání hlasů (často chyběli pozorovatelé, existují důvodné pochybnosti – nové skutečnosti o vyšetřování zde, zapletení Itálie a tamního US velvyslanectví – o opakovaném započítávání hlasů, což je podpořené i statistiky, audity naznačují problematický SW na sčítacích počítačích), se k moci v USA dostávají Demokraté.

Italská stopa, 6.1.2021:

"Já, prof. Alfio D’Urso, advokát / advokát, z Via Vittorio Emanuele, Catania, Itálie 95131, poskytuji následující čestné prohlášení o skutečnostech, jak bylo sděleno na několika schůzkách s vysokým úředníkem vojenské služby:
Arturo D’Elia, bývalý vedoucí oddělení IT společnosti Leonardo SpA, byl v prosinci 2020 obviněn státním zástupcem Neapole za manipulaci s technologickými daty a implantaci virů do hlavních počítačů Leonardo SpA.

D’Elia byl sesazen předsedajícím soudcem v Neapoli podle informací ve svědectví pod přísahou ze dne 4. listopadu 2020, že pod instrukcemi a vedením osob pracujících z amerického velvyslanectví v Římě provedl operaci s cílem změnit údaje z amerických voleb ze dne 3. listopadu 2020 ze značně výrazného vítězství Donalda Trumpa proti Joeovi Bidenovi v řadě států, kde Joe Biden ztrácel součty hlasů. Obžalovaný uvedl, že pracuje v zařízení Pescara společnosti Leonardo SpA, a k přenosu přepínaných (*falšovaných) hlasů došlo prostřednictvím vojenského satelitu Fucino Tower do německého Frankfurtu, kdy využil možnosti šifrování voj. úrovně pro kybernetické války.

Žalovaný přísahá, že v některých případech mohla být data změněna tak, aby představovala více než celkový počet registrovaných voličů. Obžalovaný uvedl, že je ochoten svědčit všem jednotlivcům a subjektům zapojeným do změny hlasování z Donalda Trumpa na Joe Bidena, když bude mít úplnou ochranu pro sebe a svou rodinu. Žalovaný uvádí, že na nezveřejněném místě zabezpečil zálohu původních údajů a údajů přepnutých po pokynu, k provedení důkazů u soudu v této věci.

Tímto prohlašuji a přísahám, že výše uvedená fakta byla uvedena za mé přítomnosti.
DATUM tohoto 6. ledna 2021 v Římě v Itálii."

Informace z dalších zdrojů zdá se toto potvrzují, zde. Podle paní Zackové bylo operačním střediskem, které koordinovalo útok, americké velvyslanectví v Římě. Zacková o tomto uvádí důležitější podrobnosti.

 

Česky o tomto podrobně viz i aktuální článek na Protiproudu, zde.

Bradley Johnson je bývalý provozní ředitel v operačním ředitelství CIA. Sloužil doma i v zahraničí a plnil četné úkoly často v rámci různých ozbrojených konfliktů. Je tedy certifikovaný špičkový odborník na otázky kontrarozvědky s rozsáhlými zkušenostmi v oboru a špičkovým odborníkem v oblasti sledování a detekce problémů.

Podle Johnsonova svědectví byla Itálie přímo zapojena do manipulace hlasů v amerických prezidentských volbách. Potvrzuje informace o působení amerických speciálních sil v Německu a jejich manipulaci se servery Dominionu z frankfurtské stanice CIA. Navíc však objasňuje, že inkriminovaná data byla přesunuta z Frankfurtu do Říma na velvyslanectví USA na centrální ulici via Veneto. Skutečným hlavním protagonistou útoku byl tedy Řím.

 

POZN.: Bude zajímavé sledovat, zda se něco z těchto informací podaří doložit u soudu, nebo zda o tomto rozhodne "cancel parta" aktivistů v médiích a sítích. Výsledek bude stejně výmluvný, jako současné "vypnutí" dosud úřadujícího prezidenta USA na facebooku a twitteru a další cenzurní zásahy proti konzervativcům.

 

Aktuálně obrázek z netu, jsme všichni součástí "vyrobené hry"?

 

Pokud se vám události zdají doposud málo "šílené", tak v následujícím odkazu, jehož zdrojem jsou oficiální stránky Republikánů v Nevadě a tam uveřejněné prohlášení předsedy Republikánů v Nevadě, se uvádí osmibodový scénář událostí, které začnou propukat nyní a skončí prý inaugurací prezidenta Trumpa 20.1.2021. Události prý začnou nouzovým oznámením občanům (vládní systém umožňuje vložit info proužek do TV vysílání), víc o tom aktuálně ZDE.

 

Takto by vypadalo "nouzové vládní vysílání" na TV (záznam testu z 10.1.2021), bylo by v rádiu i na mobilech (možná i na iPhonech, víc o spekulacích, že zítra asi vyjde aktualizace znemožňující toto zákonné vysílání zde).

Youtube před tímto odkazem zobrazuje varování, že sledování může být stresující, no comment .-) .

 

Podle některých lidí (odkaz na video z 11.1.2021, autorem je Michael James Lindell, známý americký podnikatel - je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti My Pillow, Inc.) získal prý D. Trump 75mil hlasů, J.Biden prý 68mil hlasů. Ohromný Trumpův náskok prý způsobil, že nastavené "falšovací výpočetní algoritmy" nestačily, bylo prý nutné provést vypnutí sčítání a zavedení "oprav", provedených z Itálie přes Frankfurt. Sčítací stroje neměly (!!) být připojeny k internetu, což byly, a vše prý vyjde v příštích dnech najevo.

Tak uvidíme, jsem opravdu zvědavý a mám víru ve spravedlnost,

ať zvítězí ten, kdo opravdu poctivě vyhrál.

 

 

 

Nanci Pelosi, mluvčí Demokratů v Kongresu, zahájila nové období avízem, že

Kongres by prý měl zakázat používání pojmů "tatínek, maminka, syn, dcera,

dědeček, babička, atd.", prý pro jejich předurčenost pohlavím,

což by prý mohlo vadit menšinám.

 

No, myslím, že tento trend známe i u nás v Evropě, bohužel ho nepokládám za rozumný.

Spolu s nezvládnutou migrací z kulturně velmi odlišných států, které jsou spíš kmenově a nábožensky založené, s poněkud pro Evropu zaostalými "středověkými" zvyklostmi nejen ve vztahu k ženám, tak hrozí, že po vítězství Demokratů dojde v USA i Evropě k dalším snahám posilovat tyto nerozumné trendy, dál oslabovat i národní státy ve prospěch globálních institucí, jako je OSN a jejich migrační a klimatická agenda.

Těmto otázkám jsem se již opakovaně věnoval v minulosti,

proto jsem nyní připravil jen humorně-satiristický souhrn v podobě satirického obrázku.

 

Satira - označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů.

(citace z wikipedie)

 

Klikněte na obrázek pro verzi ve vyšším rozlišení - také můžete kliknout zde.

K tezi o Vatikánu víc zde a zde. Svatý Padre Pio znal třetí fatimské tajemství – ve skutečnosti mu bylo zjeveno čtyři roky před pasáčky. Známý španělský novinář José María Zavala se na to Gabriela Amortha ptal podrobněji a závěr tohoto rozhovoru shrnul takto: "Šlo o dvě opakující se a vzájemně propojená témata: velká apostaze v Církvi od jejího vrcholu a proniknutí ďábla do čela Církve pomocí papeže pod satanovým vlivem."

 

Myslím, že pro zábavu tento obrázek,

jako jistá satiristická "karikaturní predikce"

možných sporů začínajícího roku 2021, docela dobře postačí.

Tak se bavte, vpravo nahoře máte orientační růžici "terénu", vlevo nahoře je základní legenda. Tenké šipky naznačují, kdo ovlivňuje koho, tlusté šipky pak snahy různých částí veřejnosti se bránit.

A co hodlá dělat D. Trump? První z odpovědí je zde, vůbec se nehodlá nějak stáhnout mimo veřejného dění.

 

 

3. Jakási kauza v ČRo o hyperkorektnosti.

Je hyperkorektnost nemoc?

 

Opravdu musíme mít "daňové poplatníky a poplatnice, občany a občanky" (namísto výrazu občané či daň. poplatníci), jak naznačila poslední "kauza" v ČRo?

Letos zdá se bude s EU a různými aktivisty "z řad lidu" (lidové "info-milice") asi ještě hodně "veselo". To je třetí jasná predikce pro rok 2021.

Naštěstí je tu ještě poslední dobrá zpráva - v Česku budou letos na podzim volby do Poslanecké sněmovny PČR.

Takže lidé – máte možnost se k těmto různým podivnostem osobně vyjádřit, stačí nebýt líný a dojít k volbám, to je jakési minimum, co může každý občan udělat.

 

 

Závěr.

Tak se mějte dobře a něco pro to dělejte, viz třeba zde, nová iniciativa lidí, kteří chtějí trochu zracionálnit vládní opatření, protože mnoho lidí "v týlu" (za covid frontou ve špitálech) už začíná těžce lapat po vzduchu, dostávají se do čím dál horší životní situace.

Opravdu nelze vytvořit rychlý, laciný, jednoduchý a spolehlivý test na covid nemoc?

Možná je to pouze otázkou priorit, mají je odpovědní lidé opravdu nastaveny správně?

 

Napsal

Pavel Sedlák

jako svůj osobní názor a příspěvek do společenské diskuse.

 

 

 

 

Volně související odkazy:

 

Cancel kultura (aktuálně viz zde).

Tato aktivistická hnutí, kde jsou názoroví odpůrci "cancelováni" z veřejné společenské diskuse, se stala v USA předmětem nové a účelově využívané politické hry. O jak nebezpečný jev jde, okomentoval také známý český psychiatr.

Zparafrázuji jeho původně delší vyjádření (bez změny významu):

Je hluboce nepřijatelné, říká Cyril Höschl (zde),

abychom akceptovali toto vysoce nebezpečné jednání,

jakkoliv je médii, filantropy a aktivisty prezentováno jako bohulibé.

 

 

 

Úryvek z předmluvy knihy doc. Valenčíka z r.1994,

"Lidé, ještě máte rozum".

Píše zde o přelidnění a konceptu budoucí masové migrace, jako nástroje pro zničení států, tedy vytvoření chaosu, který bude vyhovovat snahám mocných.

 

 

Odhadnout vývoj už v r.1994,

psát o "milionech a snad i desetimilionech migrantů z chudých zemí,

zaplavujících vyspělý svět...",

to už značí notnou dávku intelektu a předvídavosti.

 

 

 

BONUS č.1

 

Vzestup a pád Velké Británie

a podobnosti procesů v USA,

viz r.1645, r.1815, r.1910 a r.2021.

 

Podstatou úspěchu země, která se později nazývala Great Britain, byly události za éry Cromwella, který položil základy prosperity tím, že narušil korupci elit.

Zákony se staly přiměřenými, panovník byl poučen o respektu k parlamentu, druhá vlna korupce byla opět Cromwellem zastavena, což již natrvalo změnilo tvář Británie.

To, co dnes sledujeme v USA, je podle mnohých odborníků* důsledkem opačného procesu, který probíhá již od 70.let, respektive od r.1910, kdy došlo k ohromně utajené kartelové dohodě "mezinárodních bankéřů" (zde), viz C. Quigley a jeho analýza z r.1966.

(*viz níže citace např. Carroll Quigley - Tragedy And Hope, str.320-358, hlavně str.324,

viz např. Anthony C. Sutton - Trilaterals Over America,

G. Edward Griffin - Fed a jak z toho ven, video s cz titulky zde,

podle jeho knihy o US centrální bance Fed - The Creature of Jekyll Island)

 

Neustále rostoucí korupce rozkládá Spojené Státy Americké.

Nový aktuální odkaz na vysoce ceněnou analýzu naleznete zde,

Pepe Escobar o událostech od 11.září po 6. leden,

o dvou Patrioct Act zákonech a po nich následujících válkách.

 

.....

 

zdroje:

wikipedie o Cromwellovi zde

historie ovládnutí Bank of England Rothschildy zde

 

CROMWELL, r.1645

Podstatou úspěchu země, která se později nazývala Great Britain, byly události za éry Cromwella, který položil základy prosperity tím, že narušil korupci elit. Zákony se staly přiměřenými, panovník byl poučen o respektu k parlamentu, druhá vlna korupce byla opět Cromwellem zastavena (rozpuštěním zkorumpovaného Parlamentu Cromwellem kvůli korupci nových vládců, což bylo paradoxem, právě první rozpuštění Parlamentu Králem spustilo občanskou válku), což již natrvalo změnilo tvář Británie, která se r.1900 stala největším impériem, ovládajícím světová moře a čtvrtinu zemské souše, což je dodnes obdivuhodné, nemohli totiž tyto země ovládat silou, ale lstí (viz tři fáze britského impéria, 1. Americké kolonie do r.1783, 2. Indicko-čínské kolonie, 3. Jihoafrické kolonie a Búrské války a Sykes-Picot dohoda o dělení Středního východu, nyní po 11.září revidovaná US válkami na Středním východě, počínaje Irákem 2003 a konče zatím Sýrií, nyní se hovoří o Íránu).

Dne 10. června r.1645 se Cromwell účastnil porážky posledního velkého královského vojska, která ukončila naději Karla I. na vítězství v (občanské) válce. Cromwell obléhal a obsadil Basing House... Nezdar jednání o vztahu vůči králi a jeho útěk vedly roku 1648 k vypuknutí druhé fáze občanské války.

Největší hrozbou nově vytvořené anglické republiky bylo spojenectví irské katolické konfederace a anglických roajalistů. Nicméně politická situace v Irsku byla velmi roztříštěna. Kromě katolicko roajalistické aliance existovala i skupina irských katolíků nesouhlasících s aliancí a skupina protestantských protiparlamentních roajalistů.

Cromwellovo vojsko bylo díky ukončené občanské válce dostatečně silné a dobře zásobené. Jeho tažení, trvající devět měsíců, bylo krátké a efektivní, i když jím neskončila válka s Irskem....

 

V letech 1649 až 1651 se Cromwell účastnil vojenských tažení a byl mimo centrum politického dění. Mezitím se vytvořily v parlamentu (označovaném jako Rump Parliament) různé frakce, které mezi sebou soupeřily o vliv.

Po návratu se Cromwell snažil dosáhnout vyhlášení nových voleb,

sjednocení tří království pod jednu vládu a vytvořit základy tolerantní církve.

Parlament však váhal ve vyhlášení termínu nových voleb a neuspěl v řešení základních záměrů reformy církve. Cromwell byl tímto stavem v dubnu 1653 frustrován a požadoval, aby parlament jmenoval vládu složenou ze zástupců poslanců a armády a poté aby se rozpustil. Nicméně parlament pokračoval v diskusích o zákonu pro ustanovení nové vlády.

Toto uzurpování si moci v občanské válce Cromwellem vytvořených "nových elit"

ho rozzuřilo natolik, že vtrhl do sněmovny s oddílem mušketýrů,

nechal ji vyklidit a parlament rozpustil.

 

Po rozpuštění parlamentu vydal John Lambert

novou ústavu (Instrument of Government).

Ta ustanovila Cromwella na doživotí lordem protektorem, byl pověřen vykonáváním funkce nejvyššího soudce a řízením vlády. Cromwell složil přísahu 16. prosince 1653. Při této příležitosti měl oblečené tmavé jednoduché šaty, aby tato událost nepřipomínala korunovaci...


Cromwell si jako lord protektor stanovil dva hlavní cíle:

- uklidnění společnosti po chaosu občanské války

- vytvoření stabilní formy vlády.

Cromwell preferoval spolupráci silného vládce s parlamentem.

Byly provedeny jen malé reformy zákonů, protože hlavní snahou byla stabilizace politického systému. Cromwell se zaměřil na obnovu svobody vyznání.

 

Cromwell si byl vědom příspěvku Židů pro ekonomický rozvoj Holandska,

v té době největšího ekonomického rivala Anglie.

To spolu s jeho přesvědčením o právu na soukromý majetek těch, kteří se nacházeli mimo evangelický puritanismus, ho vedlo k tomu, že pozval Židy, aby se vrátili zpět do Anglie. To se událo asi 350 let poté, co je Eduard I. z Anglie vyhnal.

Cromwell doufal, že pomohou obnovit ekonomiku zdevastovanou občanskou válkou.

 

 

 

Rothschildové a Bank of England, r.1815.

Zakladatelem dynastie Rothschildů je Mayer Amschel Rothschild (původním jménem Mayer Amschel Bauer, narozen 1744 ve Frankfurtu nad Mohanem – zemřel 1812 tamtéž). Zkušenosti ve finančnictví získal u bankovní rodiny Oppenheimů v Hannoveru.

Po smrti svého otce Mosese Amschela Bauera zdědil jeho obchod ve frankfurtském ghettu a přejmenoval se na Mayer Amsel Rothschild, podle červeného štítu, který visel před otcovým domem.

Postupem času se stal velice vlivným a bohatým finančníkem, zvláště díky výnosným obchodům a transakcím a také díky tomu, že se stal správcem obrovského majetku lantkraběte Viléma I. Hesenského.

Mayer Amsel Rothschild se 29. srpna 1770 oženil s Gutele Schnapperovou (1753–1849), měli spolu pět synů a pět dcer. Své finanční impérium rozšířil za hranice Německa tím, že syny poslal do pěti měst v různých evropských zemích, aby tam začali podnikat (Frankfurt nad Mohanem, Vídeň, Londýn, Neapol a Paříž).

Jeho třetím synem je Nathan Rothschild (1777 – 1836).

Prokáže skvělé finanční schopnosti, když v roce 1812 otevře v Londýně banku a své rodině zajistí bohatství.

 

20. června 1815 se Nathanovi podaří skvělý tah.

18. června 1815 prohrál francouzský císař Napoleon I. Bonaparte (1769 – 1821) bitvu u belgického Waterloo. Zpráva o porážce Francouzů je vyslána do Anglie. Využívá se k tomu optického telegrafu bratrů Ignace (1762–1829) a Clauda Chappéů (1763–1805). Zpráva ale přesto nedokáže dorazit "okamžitě" do Londýna, tohoto asi 24hodinového zpoždění tak zásadní informace využívá právě Rothschild.

Rodina Rothschildů má už ale v té době po celé Evropě

vybudovaný špionážní a velmi rychlý kurýrský systém.

Jednoho agenta má i na bitevním poli ve Waterloo.

Jakmile se bankéř v Londýně dozví (*asi o jeden den dřív než všichni ostatní), že je Napoleon poražen, jeho finanční instinkt mu napoví, jak této informace využít, co má udělat. Okamžitě zamíří na londýnskou burzu.

Tam ale předstírá, že Anglie bitvu prohrála (*skrytě rozšíří s pomocí "šuškandy" fejk news, řečeno dnešním newspeakem).

Pověst o vojenské porážce se rychle šíří mezi finančníky, kteří ale bedlivě sledují počínání Rothschildů, o kterých je známo, že mají vždy nejlepší informace.


Když akcionáři vidí, že akcie po domnělé prohře Anglie s Napoleonem (očekávaném poklesu hodnoty) prodává i Rothschild, zpanikaří, a aby nepřišli o všechno, rychle se zbavují i vládních akcií (včetně důležitých "kontrolních" akcií, zajišťujících majoritu vlastnictví).

Uplyne několik hodin, kdy hodnota akcií dík panickému výprodeji ohromně poklesne.

Teď přichází ta pravá chvíle, kdy je N. Rothschild tajně přes prostředníky

skupuje zpátky za zlomek jejich původní ceny.

(což je dodnes podstatou i mnoha jiných umělých krizí, na kterých často výrazně zbohatnou ti, kteří mají správné informace, viz Panika 1907 nebo krize 30.let)


Teprve krátce poté se londýnští burziáni dozvídají pravdu. Stali se oběťmi lži mazaného finančníka, který samozřejmě v té době předstírá, že je také obětí "nezaručených zpráv", které přitom sám skrytě rozšířil. Získal neskutečné bohatství, čímž se samozřejmě hned každému nechlubil.

Různé fámy té doby o hodnotě tohoto zbohatnutí uvádí na pravou míru Wilson:

"Nathanův výdělek šel do tisíců, určitě však ne do milionů."

Rothschildové ale získávají kontrolu nad Bank of England (ovládnou dluhy vlády)

a tím pádem získají také vliv na britský parlament

(kontrolou dostupnosti půjček vládě na války a půjček významným lidem).

 

 

 

Carroll Quigley, Tragedy and Hope, r.1966.

Cituji, str.324 až 325:

The powers of financial capitalism had another far-reaching aim, nothing less than to create a world system of financial control in private hands able to dominate the political system of each country and the economy of the world as a whole.

This system was to be controlled in a feudalist fashion by the central banks of the world acting in concert, by secret agreements arrived at in frequent private meetings and conferences.

The apex of the system was to be the Bank for International Settlements in Basle (B.I.S.), Switzerland, a private bank owned and controlled by the world's central banks which were themselves private corporations.

Each central bank, in the hands of men like Montagu Normen of the Bank of England, Benjamin Strong of the New York Federal Reserve Bank, Charles Rist of the Bank of France, and Hjalmar Schacht of the Reichsbank, sought to dominate its government by its ability to control Treasury loans, to manipulate foreign exchanges, to influence the level of economic activity in the country, and to influence cooperative politicians by subsequent economic rewards in the business world...

The B.I.S. is generally regarded as the apex of the structure of financial capitalism whose remote origins go back to the creation of the Bank of England in 1694 and the Bank of France in 1803...

...In government the power of the Bank of England was a considerable restriction on political action as early as 1819 but an effort to break this power by a modification of the bank's charter in 1844 failed. In 1852, Gladstone, then chancellor of the Exchequer and later prime minister, declared,

"The hinge of the whole situation was this: the government itself was not to be a substantive powers in matters of Finance, but was to leave the Money Power supreme and unquestioned."

 

It must not be felt that these heads of the world's chief central banks were themselves substantive powers in world finance. They were not. Rather, they were the technicians and agents of the dominant investment bakers of their own countries, who had raised them up and were perfectly capable of throwing them down.

...these investment bankers (also colled "international" or "merchant" bankers) who remained largely behind the scenes in their own unincorporated private banks.

These formed a system of international cooperation and national dominace

which was more private, more powerful, and more secret

than that of their agents in the central bank.

...In these systems the Rothschilds had been preeminent during much of the nineteenth century, but, at the end of that century, there were being replaced by J.P. Morgen whose central office was in New York, although it was always operated as if it were in London. Old J.P.Morgan died in 1913, but was succeeded by his son of the same name, while the chief decision in the firm were increasingly made by Thomas W. Lamont after 1924.

 

*MOJE POZN. K TEXTU VÝŠE.: No, četl jsem, že J.P. Morgen byl skrytě financován Rothschildy, což měla ukázat jeho závěť, ale v tomto ohledu se pravdy asi jen tak nedopátráme, protože tyto vlastnické struktury jsou dnes dobře skryty za sítí "frontových" aneb krycích firem, Rothschildové navíc nikdy neměli potřebu měnit název jimi získaných firem, takže poslední odstavec práce skvělého Carrolla Quigley, v 60.letech oficiálního historika US Rady pro zahraniční vztahy (vzniklé v r.1919 dík Milnerovi a Rhodesovi a dík finanční podpoře Rothschildů), je třeba hodnotit s výraznou opatrností. Ten nejmocnější bankéř bývá nejméně vidět. Psal jsem už o těchto lidech často na předchozích blozích, kde o tomto naleznete další větší podrobnosti a odkazy (namátkou blog č.3 a č.7, komentáře 2018 - část první).

Že chamtivost provází nejnižší lidský věk (první ze čtyř), který trvá doposud, tvrdí a do detailu popisuje i 2500 let starý tibetský text (popis obsahuje i přesný popis dnešní pandemie).

 

 

7. 1. 2021

Jak ukazuje tento printscreen tweetu Davida Rothschilda pro Nancy Pelosi ze 7.ledna 2021, kde požaduje, aby nečekala na podporu Republikánů a okamžitě začala proces odvolání (impíčmentu) prezidenta Trumpa, tak vliv těchto lidí nijak neklesá, jen je málokdy takto přímo vidět. Toto potvrzuje i švýcarská studie firem, kde zásadní vliv na celou světovou ekonomiku (viz Quigleyho citace) má malá skupina 147 firem, v čele s bankami a zbrojními společnostmi (Vanguard Group, Raytheon), farmaceutickými společnostmi, atd. - zde.

Všimněte si, jak o sobě mluví: "We dont't have time to play games"

My nemáme čas hrát hry..., začněte s odvoláním HNED.

 

- "MY" nemáme čas..., velmi výmluvné. Kam to vše může nyní vést?

 

 

 

Historie se tak pouze opakuje.

Kdo například nejvíc zbohatnul na 1. světové válce, naleznete na mém předchozím blogu

o podstatě finančních krizí, viz "komentáře 2018", část 1., zde.

 

Nebo přímo viz odkaz:

Kdo nejvíc vydělal na 1. světové válce a proč?

Vysoce důležitou odpověď najdete za asi tři minuty ZDE.

 

Kdo zbohatne nejvíc na té příští, si holt zkuste odvodit sami, indícií je mnoho.

 

Děje se to pořád stejně a stále znovu – dobré zákony a dobré morální prostředí posilují prosperitu země, korupce a šejdířství je výrazně oslabují.

Je mnoho revolucí a válek, které nemusely proběhnout, tedy plně se rozvinout do svých nejhrozivějších podob. Například bolševická revoluce v Rusku, Hitler v Německu, bez pomoci těchto veřejnosti skrytých lidí by nikdy tato hnutí nedosáhnula plně svých cílů (viz např. blog č.4 a blog č.7 a dílo prof. Suttona).

Právě v tomto smyslu jde o dílo v pravdě "satanské", i když jinak pro účely tohoto BONUSU o korupci pomineme možné další souvislosti například náboženské, okultní, technologické či spočívající v možném mimozemském původu.

Jde tu o vrcholnou manipulaci a utajování, kontrolu vzdělávacího i mediálních systémů, dosazování "loutek" od bank až po tajné služby, přes technologické společnosti až po politiky a důležité instituce. Dosazení lidé často ani netuší, jak mnoho jsou manipulováni, činy a plány těchto ďáblů jsou pečlivě skryty, jsou vytvářeny krycí historie a jsou zametány stopy a potichu diskreditováni lidé, kteří vědí.

Korupce je prostředkem pro vytváření skrytě totalitního systému, řízeného, jak napsal C.Quigley, ve "feudálním stylu". Vždy čas od času pak přijde "uzlová chvíle", kdy dochází ke skokovým změnám ve vývoji, jak to oni naplánovali. Před jedním takovým uzlovým bodem historie myslím právě stojíme.

Jak podrobně popsal prof. Sutton - Oni manažerují (řídí) konflikty, jde o jasné zločiny.

Jejich cílem je oslabení možných konkurentů a posílení jejich moci.

Ten jejich příběh ale nikdy žádný "Hollywood" nenatočí, proč asi ...