UKÁZKY PRACÍ

Domů
ukázky prací
cine kamera C100
kamera XF100
videokurz
film Atahualpa
blog aneb zápisník 7
blog aneb zápisník 6
blog aneb zápisník 5
blog aneb zápisník 4
blog aneb zápisník 3
blog aneb zápisník 2
blog aneb zápisník 1
blog o kamerách
CP pro XHA1

 

 

obrázky nejsou fotografie, ale vybraná okénka z videa (klikněte)

        

                  

Staroměstské náměstí v Praze - 7. 7. 2007

 

KOMERČNÍ UKÁZKY

 

Silhouette Event Prague - April 2014 (cine kamera C100)

 

 

Natočení a střih krátkého reklamního videa "3D Crystal Magic Photo" (kamera XF100)

 

 

 

 

PÁR UKÁZEK Z VOLNÉHO ČASU

PŘEDEVŠÍM PRO PŘÍZNIVCE PĚŠÍ TURISTIKY

(oříznutý snímek z videa z kamery C100 - klikněte pro zvětšení)

 

UPOZORNĚNÍ - tyto ukázky nejsou snímány plně profesionálním způsobem, jedná se
o aktivity volného času
, během dovolených či volných dnů.


Jsou tak občas někde místy nedokonalé (např. nemají plnohodnotnou ruchovou kulisu, z časových důvodů jsou méně snímány ze stativu, atd.), přesto je zde prezentuji, především pro radost příznivců pěší turistiky či příznivců natáčení ve volném čase.

 

NOVINKY

 

Záznam z akce - Motopařenice Doubí 9/2015

 

Pro přátele a účastníky soukromého motorkářského srazu "Motopařenice" točila kamera C100, tentokrát s externím rekordérem NinjaStar. Obraz je prokreslenější, mnohem lépe se s ním pracuje v postprodukci, obsahuje viditelně méně kompresních artefaktů a výsledný distribuční soubor v H264 má vysokou kvalitu.

Samotná akce byla skvělá, hudba byla snímaná na ruchové mikrofony kamery (a byla velmi hlasitá), výjimkou je pouze poslední skladba dívčí kapely, která je mixem zvuku z ruchových mikrofonů a záznamu z mixu (test záznam několika málo skladeb). Poslední kapela byla také jediná obrazově zaznamenaná pouze interně v AVCHD (což nabízí možnost srovnání).

Jevištní svícení s LED světly bohužel obsahuje i frekvence mimo TV normu (speciálně u modré barvy), což je poslední dobou stále častěji k vidění i u profi TV záznamů (bohužel), barvy pak působí nepřirozeně, přesaturovaně. Profesionalita osvětlovačů by v této věci měla co nejdříve zasáhnout, není to hezký pohled.

U první kapely jsme zkoušel (průběžně) jak log-gamma křivku pro snímání velkých kontrastů, tak i běžnou cine1 křivku - v záznamu je vidět část vystoupení, kde jsou barvy nepatrně víc saturované, než je vhodné, odborník jasně pozná rozdíl - ve prospěch log gamma křivky.

 

 

Krátký snímek z dovolené - zámek Sychrov (7/2014)

Krátká pohlednice ze zámku Sychrov. Točeno na kameru Canon C100 z ruky, (velmi) rychlá práce během standardní prohlídky zámku (točení povoleno za bakšiš 100Kč). V úvodu byla krátce použita WDR gamma, od průchodu na nádvoří  a v interiérech už pouze log gamma, korekce barev jsou minoritní (malé), pouze jas, kontrast, místy saturace. Je zde mnoho stabilizací s vyhlazením pohybu kamery, hudbu nahrál Kevin MacLeod (J.S. Bach, viz záv. titulky).

Byl jsem velmi spokojený s perfektním podáním barev nádherných interiérů, ovšem při ručním ostření (ve velkém spěchu) jsem občas nedoostřil, celá prohlídka šla poměrně rychle. Výsledek tak má své drobné mouchy, ale zámecké interiéry jsou tak nádherné, že stojí za prezentaci.

 

 

"Home-video" z dovolené (točené "mrňavým" panasonickem) - Sardinie 6/2014

Sardinie je poměrně velký ostrov, vyplatí se na něm mít k dispozici auto, zájezdy letadlem se zapůjčením auta jsou ale poměrně drahé (35k CZK na osobu + útrata), proto jsme se vydali na asi 1200km dlouhou cestu autem, přes Německo a Rakousko do Itálie (Livorna), odtud asi 330km trajektem na Sardinii, kde jsme najezdili po ostrově dalších 1400km (např. cesta ze severní Olbie po východním pobřeží na jiho-západní cíp ostrova pod Iglesias měla kolem 360km).

Hudbu zařídil Kevin MacLeod a pak Deep Purple, které jsme hodně poslouchali v autě, jejich hudba tak k tomuto výletu neodmyslitelně patří, alespoň pro nás.

----

Točil jsem malým půjčeným Panasonikem "do dlaně", vše bylo v automatu (snad kromě záběru měsíce na konci snímku), přesto odvedl skvělou práci (a hlavně se všude vešel, do každé kapsy, byl velmi praktický). Na nočních záběrech (a při větším přiblížení) je už trochu znát sníženou kvalitu levné kamery (s cenou pod 10k CZK), ovšem záznam se skoro vešel na jednu 32GB kartu, na každý den stačila jedna malá baterie (náhradní jsme stejně neměli), takže opět samé klady. Akorát poryvy větru místy interní mic nepobíral, ale to po něm (bez wind ochrany) ani nikdo nechtěl, zvuk byl ale jinak překvapivě dobrý.

 

 

Exkluzivní Canon workshop - cine kamery C100, C300 a C500

...se konal 26.2. v Praze v ateliérech Pokrok společnosti VAC.

K vidění byly všechny oblíbené Canon EOS cine kamery, C100, C300 a exkluzivně také C500, která byla předvedena i s externím záznamem. K dispozici k vyzkoušení byly filmová i foto skla Canon, nasvícená scéna s modelkami, klíčovací pozadí a další pracoviště s produkty firem EIZO, ADOBE, Saskia.cz, DISK Systems.

 

 

 

České Středohoří (pouze) za měsíčního svitu - Moonlight 2013 (červenec 2013)

V červenci 2013 jsem využil úplňku k natáčení v Českém Středohoří. Pokusil jsem se během dvou dnů (nocí) nasnímat záběry hor osvícené pouze měsíčním svitem. Tento pokus vyšel velmi zajímavě, na velké (plazma) TV z běžné pozorovací vzdálenosti je vidět v záběrech množství hvězd a šum je zanedbatelný. Při bližším pohledu jsou některé záběry velmi zašuměné, ale na TV je šum nezřetelný.

Dík kameře C100 a objektivům Samyang 24mm/f1.5 a Canon EF 50mm/f1.4 tak vznikl snímek s velmi zajímavou náladou. Záběry jsou doplněné na několika místech sekvencemi vytvořenými z fotografií (EOS 60D s Tokinou 11-16mm/f2.8), tzv. časosběry. Hudbu složil Kevin MacLeod (incompetech.com), poděkování patří Janě, bez které bych tento projekt nikdy neuskutečnil.

Ke stažení zde (738MB; 1920x1080/25p, mp4)

 

Rychlý test kvalitní cine-kamery CANON EOS C100 (březen 2013)

Praha je magické město. Krátký snímek vede diváka od industriálních záběrů Žižkova, jeřábů a vlaků až k západu slunce nad Strahovským klášterem, další část ukazuje Staroměstské náměstí v dešti a večerní záběry detailů Týnského chrámu, poslední část nabízí výhledy z Petřína na Hradčany, soumrak a krátkou noční procházku z Malostranského náměstí přes Kampu až k Čertovce.

Recenze kamery EOS C100 viz samostatná stránka (v menu vlevo nahoře), ale stručně shrnuto - nádherné barvy první části ukázky (za denního světla) jsou v druhé části násobeny nádhernými a prokreslenými záběry za malého světla, večerními záběry na řeku s Karlovým mostem. Množství jemných detailů, extrémní citlivost, C100 prostě ve své třídě nabízí novou, dosud nepoznanou kvalitu obrazu.

 

Stopy času v Českém středohoří (srpen 2012)

Krátký snímek z letmé návštěvy magické krajiny Českého středohoří a blízkého okolí. Navštívil jsem např. mystický menhir Kamenný pastýř (obec Klobouky, asi 4. - 2. stol. př.n.l., postavený snad keltským kmenem Bojů), Dub knížete Oldřicha, kde potkal svou Boženu (11.stol.), známé poutní místo Kalvárie u Ostré s křížovou cestou a kostelíčky nedaleko Úštěku (počátek 18.stol.), rozsáhlý skanzen lidových staveb v Zubrnicích (národní školu, obchod, vodní mlýn), Holý vrch s magickými skalami, množstvím květin a s nádherným výhledem na celé hory. Točila XF100 a místy 60D (šíro Tokina). Krásnou hudbu dodal oblíbený Kevin MacLeod.

U křížové cesty jsem výjimečně zvolil nikoliv pár ilustrativních záběrů na kapličky, ale nasnímal jsem všechna zastavení, abych se osobně dozvěděl, kolik jich vlastně je a jak se jmenují, a zda se například jiné křížové cesty liší. Prezentace všech zastavení by ale byla v takto krátkém snímku neúměrně dlouhá, jsou proto sdružené pro urychlení v půleném obrazu, kde se střídají tak, jak šly za sebou.

Výraz Kalvárie znamená seskupení více kapliček, jsou to vlastně velká boží muka. Slovo menhir pochází z bretanštiny a znamená vztyčený kámen. Více o různých typech kamenů se můžete dozvědět v dokumentu s V. Cílkem (r. R. Václavová, r.2008) - k vidění zde

Putování V. Cílka s Květou Fialovou na Milešovku můžete vidět v dokumentu M. Slunéčka zde

 

Putování krajinou v předjaří - Ze Srbska na Malou Ameriku (březen 2012)

 

Prošel jsem si klasickou cestu ze Srbska na Malou Ameriku (Karlštejn jsem tentokrát vynechal, jen jsem kolem něj prolítnul na vlak) v nádherné přírodě v čase předjaří. Tuto trasu jsem před lety v předvelikonočním čase absolvoval pravidelně, bývala to pravidelná první výprava "na sluníčko" po zimě.

Točila XF100, kterou jsem nastavil na "o jeden vous" ostřejší obraz (stále zkouším a ladím nastavení obrazu), korekce obrazu jsou zcela minimální (na pár místech jsem přidal kontrast a na dvou doupravil barvy). Použil jsem vestavěný elektronický ND filtr a gradientní šedý filtr Cokin (několikrát mi pomohl srovnat příliš velké kontrasty, jednou i svisle - jas mechové stěny vs. cesty v pravé části), zvuk jsem natáčel na interní mikrofony (které jsou skutečně kvalitní). Měl jsem sebou stativ Manfroto, kde jsem často využíval jeho možnosti víc než obvyklého vyklopení noh, takže se kamera dík tomu dostala jen 20cm nad zem. Použil jsem cinegammu1 (měkčí obraz) a díky "guide" linkám na displeji jsem mohl pohodlně tvořit kompozice pro podlouhlý "cinemascop" formát obrazu. Displej jsem nastavil na "jasné podsvícení", ostří se na něj opravdu pohodlně (samozřejmě na přímém slunci je třeba mít stínítko nebo použít hledáček). Střih proběhl v Avid MediaComposeru, kde vznikla i neprokládaná verze pro internet.

Hudbu složil oblíbený Kevin MacLeod (volná licence k plnému použití), přeju příjemné sledování této předjarní procházky (také "další zkoušky" mé nové kamery XF100).

 

 

STARŠÍ UKÁZKY

 

Malešov 2013 - pečeme čuníka č.3

Již tradiční setkání přátel v Malešově u Petara při opékání (a pojídání) chutného čuníka. Točila nová kamera C100, tentokrát (mírně experimentálně) s použitím Wide Dynamic Range (WDR) gammy. Noční záběry jsou pořízeny objektivem Samyang 24mm/f1,5. Záznam je v delší stopáži (21min) především pro účastníky akce.

 

 

V. Havel dokončil v závěru roku 2011 svou životní pouť - Některé momenty z České historie (10min)

Stejně jako je V. Havel symbolem některých momentů moderní české historie, tak je mnoho jiných osobností symboly okamžiků dřívějších. "Některé momenty z české historie" jsou takovým letmým dějepisným opakováním cest, kterými kráčely dějiny české státnosti. Poskládal jsem je z volně dostupných zdrojů na internetu (díky patří wikipedii), je pro mě přínosné si některé momenty zopakovat. Je zajímavé vidět, že od prvních historicky doložených osobností (Bořivoj I. a jeho žena Ludmila) nás provází křesťanská víra, stejně jako souboje s našimi sousedy (především Němci z Bavor, Saska, ale i jinými), že vnuk Bořivoje I. (sv. Václav) byl zavražděn pro svou politiku (včetně otázky daní). Historie se neustále opakuje, střídají se doby lepší s horšími, někdy do našich životů zasahují souvislosti událostí, které se dějí mimo naši zemi.

Ponechám na laskavém divákovi, aby tyto souvislosti nalézal a hodnotil.  

 

Poslední změny na stránkách

Aktualizace stránek - index (úvodní strana), průběžně ukázky

Test cinema kamery Canon EOS C100

Dokončení poslední kapitoly videokurzu - doplněk1

------------------------------

 

Bez souhlasu autora je šíření mimo soukromou projekci nebo pozměňování textů a ukázek zakázáno.