SOUHRN - ROK 2023

Domů
ukázky prací
cine kamera C100
kamera XF100
videokurz
film Atahualpa
blog o kamerách
souhrn_2023
komentáře 2022
zápisník_2021
zápisník 2020
zápisník 2019
zamyšlení 2018
Komentáře 2018 č.1
komentáře 2017 č.2
komentáře 2017 č.1
Komentáře 2016 č.2
Komentáře 2016 č.1
blog aneb zápisník 7
blog aneb zápisník 6
blog aneb zápisník 5
blog aneb zápisník 4
blog aneb zápisník 3
blog aneb zápisník 2
blog aneb zápisník 1
CP pro XHA1

 

 

 

 

Texty na této stránce jsou vedeny od února 2023.

Články se věnují různým tématům, které mě zajímají, aktuálním událostem, historickým tématům, společenským jevům a souvislostem mezi nimi, pocitům.

KRÉDO BLOGU:

Někdo tvrdí, že:"Pravda je to, co nám zbude, když vše ostatní prošustrujeme."

Jedinou obranou je důkladně porozumět vlastní historii, abychom se z ní poučili.

Ústava ČR zaručuje, že cenzura názorů je nepřípustná.

 

 

 

 

NOVINKY

Pro načtení aktualizované verze textů je dobré občas obnovit - refresh - text v prohlížeči.

 

 

 

 

NA CESTĚ K VÁLCE

S JADERNOU VELMOCÍ,

EVROPA PRACUJE PRO ZÁJMY USA?

 

5. 2. 2023

hlavní zdroje - zde (otevřené dopisy německých bývalých generálů)

a zde - Samuel Hersh (zde) o tom, jak USA zničily náložemi NS1 a NS2

aniž by to schválil Kongres (tajná akce na poškození Evropy a Německa)

 

 

V prvním článku letošního roku nepůjde už o analyzování situace, to již bylo mnohokrát provedeno. Vše je nyní zcela jasné a jde pouze o to, zda ti, co propagují válku, dokáží přesvědčit občany svých zemí, že je válka pro ně lepší než snaha se dohodnout.

Vlevo švýcarský zpravodajec J. Baud o vztahu USA k Německu a Rusku, osobně pomáhal na Ukrajině od r.2015, zde originál a zde česky, velmi kompetentní článek. Vpravo totéž z úst tehdejšího šéfa "US soukromé CIA" - Stratforu, pana G. Friedmana (přednáška "Europe destined for conflict?", zde).

 

Minsk 2 dohody nebyly západem a Ukrajinou naplněny, vše bylo připravováno na válku. Chystají se i další transformace celé západní společnosti, omezování spotřeby energií, prý pro záchranu planety, snižování spotřeby masa, osobní klimatické limity (tedy nejen CO2 povolenky pro firmy) i pro fyzické osoby (zde), omezování protestů občanů pod záminkou "politické korektnosti", nevyřešené otázky massmigrace jinověrců, která například ve Švédsku již zcela selhává. Zatím jde o různé stupně návrhů, ale postupně se tyto návrhy stávají oficiální politikou EU, která chystá zrušení práva veta (zrušení jednomyslného souhlasu) u zásadních otázek. Tím dochází k ustanovení nadvlády silných zemí EU nad těmi menšími, k vytvoření tzv. "Čtvrté říše".

A toto nové uskupení, které sleduje politiku prosazovanou oním 1% nadnárodních superboháčů, potřebuje jednak nové zdroje, a současně potřebuje nadvládu nad všemi ekonomicko-politickými procesy na planetě. Tomu vzdorují země jako Čína a Rusko, a několik dalších, které jsou v mnoha ohledech teprve se rozvíjející do plné síly, po stoletích dominance západu v čele s Británií a později USA. Tyto země nejsou v žádném případě dokonalé, ale chtějí si dělat rozvoj po svém, to ovšem nevyhovuje koncepci mocného 1% nadnárodních elit, jak o tom psal již v 60.letech Carroll Quigley z Georgetown university.

 

Citace US prof. Quigley, záhlaví knihy Tragedy and Hope - Tragédie a naděje, (1965):

"Síla finančního kapitalismu má další dlouhodobý cíl, nic menšího než vytvoření systému finanční kontroly světa v soukromých rukou, schopného dominovat politickému systému každé země i světové ekonomice jako celku."

 

Aktuálně o tomto i Petr Robejšek na Rádiu Universum - zde.

 

Česká pozice (LN) 5. 11. 2011 - švýcarská studie, světovou ekonomiku kontroluje 147 společností, většinou bank.

 

Takže nyní stojíme na prahu veliké ekonomické krize v Evropě, záměrně způsobené odstřižením levných ruských zdrojů, kdy mnoho firem již nemá rezervy po Covid uzávěrách, kdy následně má přijít válka s Ruskem a hlavně s Čínou (odkazy o tomto viz blogy 2022 včetně volných odkazů pod nimi, nebudu je zde již víc opakovat).

 

Podle autora vysoká inflace vyhovuje předluženým státům, protože jim pomáhá znehodnotit dluhy, viz tabulka vládních dluhů v poměru k HDP - víc o tom a o končící globalizaci a nástupu zemí BRICS zde.

 

Česko nemá žádný vliv na světové dění, ale mocná klika přívrženců onoho 1% global elit, které kontrolují USA, NATO, WEF, WHO, OSN a mnohé další organizace (soud v Haagu), zde prosazuje plnou podporu těmto akcím.

Jak konstatovalo mnoho odborníků, počínaje válkou v Iráku 2003, západ nehledí na fakta ani na důsledky svých činů, uvrhává jednu zemi za druhou do chaosu, pro jejich oslabení.

Vše je podporováno hlavními západními médii, a hlasy proti těmto lžím jsou "stigmatizovány", i když se později vždy ukáže (viz Irák 2003, Gruzie 2008, Libye 2011, Sýrie 2013, Ukrajina 2014, massmigrace 2015, nástup Ruska proti ISIS v Sýrii r.2015, volby Trumpa v USA a lživá russiagate 2016, až po Covid 2019), že v drtivé většině byly výhrady kritiků pravdivé.

Tedy žijeme již ve zcela informačně "otočené" době. A trendy naznačují, že nic nebude opraveno k lepšímu, naopak trendy podpory lživých vládních propagand budou pokračovat a zesilovat.

Proto jsem se rozhodl ukončit svá analytická psaní, a nyní budu již jen volně (bez odkazů a dokládání) občas psát o svých osobních dojmech z tohoto vývoje, který kopíruje minulé století, ovšem s mediální převahou, podporovanou i dalšími novými trendy - vytvářením kontrolovaných diskusí pod články, vytvářením filmů s patřičným propagandistickým školením (viz Netflix - filmy jako V Měsíčním svitu - kdy se hrdinka vrací do minulosti a vraždí příznivce Trumpa ještě dávno před tím, než se Trump objeví na politické scéně, prý pro blaho lidstva), které si nezadá s Politickým školením mužstva (PŠM) za bývalé totality.

Sledovat takový úpadek kultury, demokracie, veřejné diskuse o vážných problémech rozvinutých zemí, je pro mě osobně velmi smutné.

 

PRIMA ZOOM, 29. 1. 2023

Největší americký podvod? Jak skoro 1 000 potvrzených lží rozpoutalo krvavou válku (ZDE)

Představitelé Bushovy vlády přitom před útokem na Irák tato lživá tvrzení ve svých vystoupeních neustále opakovali. Investigativní server The Center for Public Integrity (zde) prošel 380 000 slov všech veřejných prohlášení pronesených zástupci Bushovy administrativy, v nichž se zmiňovalo držení zbraní hromadného ničení a propojení Iráku a Al-Káidy, a došel k závěru, že aby ospravedlnili útok na Irák, uchýlili se prezident a sedm dalších vysokých představitelů vlády USA k nejméně 935 nepravdivým tvrzením.

Sám prezident Bush mluvil nepravdivě o zbraních hromadného ničení v Iráku celkem 232krát, o vazbách Iráku na Al-Káidu pak 28krát. Tehdejší ministr zahraničí Colin Powell se k těmto lžím uchýlil v případě zbraní hromadného ničení 244krát a u napojení na Al-Káidu desetkrát.

 

Mnoho lidí zdá se ale nepociťuje obavy, mají pocit, že jsou na straně práva, že ti oškliví lidé s jinými názory nemají právo na osobní svobody a ochranu (to řekl i český premiér Fiala, že "nikdo nemá nárok na dezinformace", přičemž zapomněl dodat, že to, co vláda nazývá dezinformacemi, se pravidelně po jistém čase stává pravdou).

A tak jsme svědky zajímavé situace, že mnoho hlavně mladých lidí je již plně pod kontrolou vládních příběhů, médií a filmů, které jim vysvětlují, kdo je hodný a kdo je zlý.

V takovém prostředí vede zveřejnění jiných názorů často k vyhazovům z práce, vyhazovům učitelů ze škol, novinářů z médií, občanů ze sociálních sítí, vše je pod kontrolou spolků, které vlády platí za hlídání názorů a diskuse v těchto prostředích.

 

Šéfredaktor magazínu Echo24 o nových záměrech Fialovy grupy (zde).

 

V Kanadě a Švédsku, zemích dříve zde obdivovaných, vznikají nové formy autokracie, demokracie je již minulostí (viz zde o tom Tulsi Gabard). V Německu probíhá podobný vývoj, o tomto německý poslanec českého původu Bystroň (česky zde). Stejně jako v r.2003, ani dnes nikdo neposlouchá odborníky (viz náčelník štábu US vojsk zde), jak to dopadnulo víme - média se omlouvala za slepou a hloupou kampaň za válku v Iráku, když se pak zjistilo, že vláda USA o tomto pronesla skoro 1000 lží (o tomto česky viz Prima Zoom - zde).

Takže zatímco česká vláda narychlo (požaduje schválení v prvním čtení) "modernizuje" branný zákon (dobrovolné odvody, pravidla pro přepravu vojenských vlaků po železnici - víc o tom zde), nedávná historie nás varuje - většina informací z USA od r.2001 se ukázala jako nepravdivá - vylhaná tvrzení.

A zmiňovaný článek 5 smlouvy NATO nikoho k ničemu nezavazuje, státy budou reagovat "podle svého uvážení, vojensky nebo jinak" (tedy klidně jen diplomatickou deklarací "jsme s vámi", a "spojenci" mají splněno).

 

Podle autora obchodní bilance EU svědčí o velikých problémech eurozóny, což je podtrženo mnoha dalšími faktory, o čemž hovoří od 50.minuty s mnoha grafy - víc o tom zde.

 

Bohužel se zdá, že masová psychóza pro válku, podporována médii a mladými lidmi, kteří nemají už tolik životních zkušeností, kteří už vyrostli v konzumním "blahobytu", je už velmi silná.

Proto již není třeba argumentovat fakty, protože tito lidé již fakta "nevidí".

Je třeba rozhodovat srdcem a snažit se jim napovědět, že jsou součástí velkého podvodu, kde jejich budoucnost není předmětem zájmu těch, kteří války a krize plánují. Tito lidé zatím netuší, že jsou pro západ jen užitečnými idioty (zde).

Ale zatímco plánují tito lidé svou dovolenou v Alpách nebo u moře, své výlety do zahraničí, tak netuší, že jejich budoucnost je zcela zásadně ohrožena.

Speciálně zde v bývalém Československu je tak mrazivě úsměvné sledovat, že lidé mají méně obav než lidé ve Francii, Itálii nebo v Německu. Je to veliký paradox.

Toto pomýlení, toto okouzlení konzumem bude ale podle mého soudu brzo tvrdě potrestáno, trendy ekonomické, občanské (občanských svobod), dokonce hrozba veliké války, již uváděná do praxe novými zákony (vláda například žádá, aby nově mohla vyslat vojáky na zahraniční misi na 60dní i bez souhlasu parlamentu ČR, zde), to vše mluví jasně. Pštrosí politika občanů nepovede do bezpečí, ale přímo naopak ke zkáze. Strčit hlavu do písku s tím, že problémy našich sousedů v Evropě se nás netýkají, to bude mít drtivé dopady na tyto "konzumní experty".

A tak vítám rok 2023, jako jeden z posledních svobodných a mírových.

Není pochyb o tom, co se chystá, stojí to již přímo za dveřmi.

Příštích pět let rozhodne o budoucnosti Evropy.

 

Napsal jako svůj osobní názor

Pavel Sedlák